اقتصادی کدخبر: 250557 ارسال پرینت 30052

رکنا: شرایط دریافت سهام عدالت و کسانی که مشمول دریافت آن می شوند اعلام شد .همچینن کسانی که برگه سهام عدالت خود را گم کمرده اند نیز می توانند درخواست پیگیری ارائه دهند.

رکنا اقتصادی:

1) چگونه افراد می توانند مطمئن شوند که مشمول سهام عدالت هستند؟

پاسخ: به زودی سامانه تأئید عضویت و صدور صورتحساب مشمولین سهام عدالت در همین آدرس اینترنتی راه اندازی می شود و کلیه متقاضیان و آحاد مردم می توانند از طریق این سامانه از عضویت خود مطلع شده وآخرین وضعیت سهامداری شان را پی گیری و صورتحساب خود را مشاهده نمایند.

2) کدام اقشار جمعیت جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده اند؟

پاسخ: فهرست اقشار جمعیتی که در 10 سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده اند به همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یک از این اقشار، در بخش سهام عدالت همین پایگاه اطلاع رسانی قابل مشاهده است.

3) آیا امکان ثبت نام برای اشخاصی که تاکنون برای سهام عدالت ثبت نام نکردند وجود دارد؟

پاسخ: دوره مجاز ثبت نام بازه زمانی ده ساله 1385 الی 1394 بوده و پس از آن ثبت نام جدید صورت نمی گیرد. در صورت صدور مجوزهای جدید، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

4) افراد جامانده و کسانی که قبلاً ثبت نام نکرده اند چگونه می توانند مشمول دریافت سهام عدالت شوند؟

پاسخ: دوره مجاز سهام عدالت به پایان رسیده است. در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز و ظرفیت های قانون، ثبت و توزیع سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد.درصورت صدور مجوزهای جدید، متعاقباًاطلاع رسانی خواهد شد.

5) افرادی که با وجود ثبت نام اولیه در زمان مقرر در تعاونی های سهام عدالت شهرستان ها، ثبت نام نهایی نداشتند، مشمول سهام عدالت محسوب می شوند؟

پاسخ: فقط کسانی که در شرکت های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی داشته اند و نامشان از طریق آن شرکت تعاونی به سازمان خصوصی سازی ارسال و در بانک اطلاعاتی مشمولین درج شده است مشمول سهام عدالت هستند و صرفاً ثبت نام اولیه دلیل عضویت مشمولین نیست.

6) آیا ثبت نام شدگان فوت شده کماکان مشمول سهام عدالت هستند؟

پاسخ: بلی ثبت نام شدگان قطعی فوت شده جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی شان می توانند متعاقباً از طریق همین آدرس اینترنتی اطلاعات لازم جهت اقدامات بعدی را کسب نمایند. فعلاً ضرورتی به هیچ گونه پی گیری یا مراجعه حضوری نمی باشد.

7) در صورت مفقودی برگه عضویت سهام عدالت باید چه اقدامی کرد؟

پاسخ:هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه دارای کاربرد و ارزش نمی باشد. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به همین آدرس اینترنتی می توانند اطلاعات لازم برای عضویت و سهامداری خود را پی گیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تشریح جزئیات مرحله اول ساماندهی سهام عدالت / پاسخ به سوالات مردم

 

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

 • ناشناس 2 0

  سلام من ده سال پیش تحت پوشش کمیته بودم سهام ثبت نام کردیم سودم تعلق گرفت به ما تکلیف ما چیه الان ازدواج کردم شوهرم ثبت نام نکرده برگه سهام من هنوزم جزو سهامداران هستم

 • یارمحمد مالمیر 2 0

  به من پولی نداده و در صورتحساب قید شده که 40.000 تومان به اهر کدام از اعضای خانواده من پرداخت شده در حالی که اینچنین نبوده و در 10سال گذشته بابت سهام عدالت پولی به بنده بعنوان سرپرست خانوار داده نشده است
  مشخص کنید این پول به چه حسابی و به نام چه کسی پرداخت شده است؟

 • ستار 3 1

  خداوکیلی خجالت بکشین من یه جوان 28 ساله بیکارم این همه جوون بیکارازسن ازدواج گذشته بخداقسم حیفم میاداین جوونای پاک برااین مملک ازجوونیشون گذشتن واقعاشرمنده شهدابایدباشن دلت

 • ناشناس 0 0

  این چه عدالتی است که بعضی پولدارها سهام گرفته اند ولی بعضی که محتاجند مانده اند

 • ناشناس 0 0

  چراسود سهام عدالت دهکهای آخر با هم متفاوت است درحالی که مسولین میگن همه ۵۳۲۰۰۰هزار تومان میباشد

 • Hossin 0 0

  اين جريان تاريخ ثبت نام به وسيله رقم سمت راست كد ملي چيه و اونايي كه گذشته بايد چيكار كنن.توي سايت samanehse.irكه فقط نشون ميده ما سهام داريم يا نه چيزي برا ثبت نام نيست؟؟بايد چكار كنيم؟
  رکنا: از 27 اسفندماه برای تمام کدهای ملی سامانه سهام عدالت صورت حساب می دهد.

 • وحید 0 0

  خانواده ام ثبت نام اولیه را انجام داده اند اما متاسفانه به علت گم کردن مدارک هویتی نتوانستند در ثبت نام بعدی اقدام کنند باعنایت به اینکه شدیدا در مضیقه هستند و با چهارعضو ودرامد ماهانه هفتصد هزار تومان روزگار میگذرانیم آیا نخواهیم توانست برای سهام عدالت ثبت نام کنیم