چه کسانی سهام عدالت می گیرند؟

رکنا:ارایه صورتحساب سهام عدالت از هفته آینده آغاز می شودو ۴۷میلیون ایرانی می توانند با مراجعه به سامانه طراحی شده،آن را دریافت کنند.در این میان ارزش فعلی سهام عدالت دو میلیون تومان برآورد می شود.

پاسخ مدیر کل سهام عدالت به سوالات مردمی رکنا / اینجا کلیک کنیدرکنا اقتصادی: دولت اعلام کرده که در هفته آینده، سامانه مرتبط با ساماندهی سهام عدالت را رونمایی خواهد کرد. سهامی که به عنوان یکی از طرح های عدالت اجتماعی در دولت نهم آغاز به کار کرد. در واقع دولت می خواست که در یک طرح اجتماعی برای کاهش فقر، سهامی را در اختیار مردم و دهک های درآمدی پایین جامعه قرار دهد تا توزیع ثروت به طور متوازن تری انجام گیرد؛ موضوعی که البته اگرچه طرح خوبی بود، اما نحوه اجرای آن به زعم بسیاری از کارشناسان تنها به بی صاحب ماندن برخی از بنگاههای اقتصادی واگذار شده تبدیل شد.

در همان روزها، دولت وقت بر مبنای سیاستگذاری که انجام داد، به حدود ۵۰ میلیون نفر سهام عدالت اختصاص داد، افرادی که تاکنون حدود دو میلیون نفر از آنها، در فهرست متوفیان قرار گرفته اند؛ اما سهامشان به وراث آنها می رسد. عده ای دیگر هم از قطار دریافت سهام عدالت جا ماندند و به نظر هم نمی رسد که به این زودی ها، ایستگاهی برای سوار شدن آنها به این قطار از سوی دولت در نظر گرفته شود.

حال دولت حسن روحانی اعلام کرده که قرار است به دارندگان سهام عدالت و مشمولان قطعی دارنده این سهام، سود پرداخت کند و از هفته آینده هم قرار است که صورتحساب های مشمولان و دارندگان سهام عدالت، بر اساس نوبت بندی که انجام شده، صادر شود. در این میان بسیاری از مردم سوالات بسیاری در این زمینه در ذهن دارند و آنهایی هم که هنوز نمی دانند مشمول دریافت سهام عدالت هستند، دلشان می خواهند به صورت شفاف بدانند که چطور می توانند از حق و حقوق خود در این رابطه آگاهی یابند. بر این اساس خبرگزاری مهر در جدولی به سوالات احتمالی مردم در این رابطه به نقل از میرعلی اشرف پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی پاسخ داده است:

همه چیز درباره سهام عدالت
سوال جواب
چه کسانی مشمول دریافت سهام عدالت می شوند؟ تمام افرادی که در دولت نهم برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده، فرم مخصوص را پر کرده اند و همراه مدارک، به شرکت تعاونی شهرستان خود تحویل داده و تائید شده اند و به نوعی ثبت نام آنها قطعی شده است.
تعداد دریافت کنندگان صورتحساب سهام عدالت چند نفر است؟ ۴۹ میلیون ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند که ثبت نام آنها قطعی شده است و از این تعداد، حدود دو میلیون نفر متوفی هستند.
تکلیف مشمولان متوفی سهام عدالت چه می شود؟ وراث مشمولان متوفی هم سهام عدالت می گیرند که نیازمند طی مراحل لازم است که متعاقبا از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام می شود.
آیا خرید و فروش سهام عدالت امکان پذیر است؟ خرید و فروش سهام عدالت آزاد نیست و تا زمانی که دولت اعلام نکند، امکان معامله وجود ندارد. پس سهام عدالت فعلا نقد نیست. هنوز وقت معامله و خرید و فروش سهام عدالت فرا نرسیده است.
سود سهام عدالت چه زمانی به مشمولان پرداخت می شود؟

تیرماه سال ۹۶ سود شرکت های سهام عدالت هر چقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده، هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد و به نظر می رسد که توزیع سود مهرماه سال آینده باشد.

آیا صورتحساب با برگه سهام عدالت متفاوت است؟

سه مرحله برای ساماندهی سهام عدالت در نظر گرفته شده که مرحله اول ارایه و صدور صورتحساب برای مشمولان است تا سود آن مشخص شود.

پیش بینی شده که صندوق هایی تشکیل شود و یونیت صندوق ها به مشمولان داده شود و مرحله بعد هم ارایه اوراق سهام به مردم خواهد بود پس ارایه صورتحساب با ورقه سهام متفاوت است.
صورتحساب مشمولان سهام عدالت چه زمانی در دسترس است؟ سامانه سهام عدالت قرار است هفته آینده رونمایی شود. بر این اساس هر روزی که این سامانه فعال شود، از دقایقی بعد از رونمایی در دسترس مردم خواهد بود؛ اما مراجعات ساماندهی شده است و مردم، باید در نوبت بندی خاصی به این سامانه مراجعه کنند.
چگونه می توان به صورتحساب دسترسی پیدا کرد؟

چنانچه در روز رونمایی(احتمالا پانزدهم)، مشمولانی که رقم سمت راست کد ملی شان پنج باشد، می توانند به سامانه مراجعه کنند یا اگر شانزدهم اسفند رونمایی صورت گیرد، افرادی که رقم سمت راست کد ملی شان شش است باید مراجعه کنند و از همان روز تا ده روز بعد، به ترتیب افراد مطابق رقم سمت راست کد ملی خود (به ترتیب ۶، ۷، ۸، ۹، ۰، ۱، ۲، ۳، ۴) می توانند به سامانه ساماندهی سهام عدالت مراجعه کنند. سامانه ساماندهی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از یک ماه پیش فعال است.

اگر مردم در رابطه با سهام عدالت سوال داشته باشند، چه کار باید کنند؟ علاوه بر پرسش های پیش فرضی که در سامانمه ساماندهی سهام عدالت به نشانی مذکور تداکر دیده شده، مرکز تلفن با شماره ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط نیز آماده شده است که بیشتر بین ساعات ۹ تا ۱۷ پاسخگوی پرسش های مشمولان درخصوص مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت است.
هشدارهای امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری سهام عدالت اگر فردی برای چک کردن اطلاعات خود و دریافت صورتحساب می خواهد به سامانه اینترنتی مراجعه کند ولی سواد ندارد، حتما باید با یک فرد باسواد مورد وثوق خود مراجعه کند تا امکان کلاهبرداری به حداقل برسد.
اگر برگه سهام عدالت گم شده باشد، چه باید کرد؟ مردم به هیچ عنوان نگران برگه های سهام عدالت که در گذشته در اختیارشان قرار گرفته است، نباشند. نیازی به ارایه این برگه ها نیست و همین که فردی در سامانه سهام عدالت ثبت نام شده باشد، اسم و مشخصاتش در سامانه و دیتابیس سازمان خصوصی سازی وجود دارد و نیازی به ارایه برگه نیست.
برای دریافت صورتحساب به چه مدارکی نیاز است؟ کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای تنها مواردی هستند که برای دریافت صورتحساب، افراد باید در اختیار داشته باشند. تلاش شده که دسترسی به صورتحساب با سهل ترین روش صورت گیرد.
آیا امکان ثبت نام جدید برای دریافت سهام عدالت وجود دارد؟ در این مرحله امکان اضافه شدن هیچ فرد جدیدی به مشمولان دریافت سهام عدالت وجود ندارد؛ بلکه تنها افرادی که در گذشته ثبت نام کرده و مشمول قطعی دریافت سهام عدالت تشخیص داده شده اند، امکان دریافت صورتحساب و سود سهام عدالت را دارند. برای افراد جدید یا متولدان جدید، دولت در آینده تصمیم خواهد گرفت.
سود سهام عدالت که سال آینده پرداخت می شود، چقدر خواهد بود؟ هنوز مشخص نیست که تیرماه سال ۹۶  وقتی شرکتهایی که سهامشان متعلق به مشمولان خواهد شد، چقدر سود تولید خواهند کرد؛ اما کم یا زیاد، این سود متعلق به مشمولان خواهد شد و بین آنها توزیع می شود. ولی اگر بخواهید شبیه سازی کنید اگر یک فرد یک میلیون تومان سهم را به قیمت های گذشته در اختیار داشته باشد که قرار باشد آزاد بشود، همان قیمت در بازار، حدود ۲ میلیون تومان می ارزد و سهامی که ارزش روزش دو میلیون تومان باشد، اگر P/E (نسبت قیمت به سود) آن ۱۰ تا ۱۲ باشد، تقریبا برای هر سال حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می تواند سود دریافت کند.
آیا اعطای صورتحساب سهام عدالت و سود آن یک طرح انتخاباتی است؟ قرار نیست تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ سودی بین سهامداران عدالت تقسیم شود که تلقی یک طرح انتخاباتی از آن بشود؛ بلکه نزدیک ترین زمانی که سود سهام عدالت توزیع خواهد شد، مهرماه سال ۹۶ خواهد بود.
آیا اتباع ایرانی مقیم خارج هم صورتحساب سهام عدالت می گیرند؟ بله این افراد هم در صورتی که موبایل، تبلت یا کامپیوتر آنها مجهز به فیلترشکن نباشد، می توانند به سامانه مراجعه کرده و برای دریافت صورتحساب خود اقدام نمایند.
متولدان جدید سهام عدالت می گیرند؟ فعلا هیچ برنامه ای از سوی دولت برای ثبت نام جدید برای دریافت سهام عدالت تدارک دیده نشده است، پس متولدان جدید هم در طبقه افرادی قرار می گیرند که ثبت نام نکرده اند و فعلا مشمول دریافت سهام و صورتحساب و سود نیستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

تشریح جزئیات مرحله اول ساماندهی سهام عدالت / پاسخ به سوالات مردم

سوال های مربوط به سهام عدالت و پاسخ به آن

۲۵ هزار میلیارد تومان بابت اقساط سهام عدالت به خزانه واریز شده است

سهام عدالت دو میلیون تومان ارزش دارد

سامانه سهام عدالت آغاز به کار کرد

زمان‌بندی گروه‌های مشمول دریافت سهام عدالت +جدولاخبار مرتبط

ارسال نظر

 • فرهاد 12 3

  با سلام
  من وارد سامانه شدم و تمام راهنمای سامانه رو خوندم فقط یک سوال پیش امده برام که متوجش نشدم
  اونم اینکه مثلاً اگر مبلغ پانصدو خوردی که از سهام متعلق به من هستش چرا من باید از مبلغ حداقل ده هزار تومن تا حداکثر چهارصد هزار تومن دوباره این سهامو بخرم ؟ اینجاشو متوجه نشدم ؟ راستش لطفاً راهنماییم کنید .
  رکنا: همه میزان سهام عدالت قابلیت انتقال ندارد بلکه مرحله به مرحله انتقال پیدا می کند و در این مرحله تا سقف 400 هزار تومان قابل انتقال است. در مراحل بعدی سایر مبالغ اعلام می شود.

 • فرهاد 14 4

  یعنی اگه مبلغ دریافتی سهام من 538 هزار تومان باشه من برای دریافتش در صورت تمایل باید 468 تومن پرداخت کنم
  یعنی اگه پرداخت نکنم اون 538 تومن رو دریافت نمیکنم ؟

  • ناشناس 4 9

   میشه یکم شفاف تر توضیح بدین لطفاً ؟
   رکنا: برای پاسخ به سوالات مربوط به سهام عدالت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید
   https://goo.gl/wVsa6p

  • جعفر 9 5

   یعنی چه آخه...
   برای گرفتن سهام باید پول بدیم...؟
   مسخره بازیه...

   رکنا: برای پاسخ به سوالات مربوط به سهام عدالت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید
   https://goo.gl/wVsa6p

  • سلام نازنین 1 2

   توضیح میدی

 • Nastaran 7 4

  باسلام من یک سوالی درباره این مسئله داشتن ایادختری که ازدواج کرده ولی برقه سهام عدالت راداردمیتوانداین سهام رابگیرد؟
  رکنا: برای پاسخ به سوالات مربوط به سهام عدالت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید
  https://goo.gl/wVsa6p

 • رضا 2 9

  سلام . برای صورتحساب سهام عدالت فقط کد ملی سرپرست را باید وارد سایت کنیم یا باید کدملی تک تک اعضای خانواده وارد شود ؟
  رکنا: تک تک مشمولان باید ثبت کنند.

 • حسن ولیزاده 4 3

  با سلام لطفا شفاف سازی کنین چون بنده ثبت نام کردم برگه هاش هم دستمه و تاکنون حتی پیامی از این مرکز دریافت نکردم ما تو خونمون پنج نفریم یعنی همه مونو متوفی اعلام کردن؟

 • نازنین 8 3

  سلام-کسی که در سامانه سهام عدالت یکسال پیش ثبت نام کرده است اما هیچ کارتی دریافت نکرده است و چندین بار به دفتر سهام عدالت برای دریافت کارت سهام مراجعه کردند اما مسؤلین گفتند که کارتی نیامده است.چکار باید کرد؟

  • علی 1 0

   سلام من شماره شبهایم رو درتاریخ1396/1/30ثبت کردم پس چرا جوابش نیومده ؟

 • علی اکبر سلیمی 2 1

  بنده کارمند بازنشسته شرکت هپکو هستم و در زمان ثبت نام بیرون از سازمان هپکو هیچ فردی از کارکنان را ثبت نام نکردند و شرکت هم این کار را نکرد پس تکلیف من و امثال من که حدود 2000 نفر می باشیم چیست این عدد 47 میلیون نفر از کجا آمده حتی خیلی از دوستان و اقوام این سهام را ندارند پس چه نوع و به چه نحوی به ما تعلق میگیره بیرون از سازمان هم برایمان امکان ثبت نام نبود لطفا بنده را راهنمایی فرمائید

 • هم وطن 16 1

  سلام. ببخشید. رقم سمت راست کد ملی من 7 است و دیر متوجه شدم. آیا با اینکه تاریخش دیروز بود باز می توانم سهام عدالت دریافت کنم؟
  متشکر میشم اگر راهنمایی کنید.

  • فرهاد 0 2

   سلام
   شما میتونین سهام دریافت کنید این رقمهای سمت راست فقط برای این بود که تو اون تاریخ میتونستید به مبلغ سهامتون اضافه کنید مثلا اگه اخرین رقم کدملیم 1 باشه من 21 میتون به مبلغ 10000000 ريالی سهامم از 10هزار تومان تا 400 هزار تومان اضافه کنم .شما از تیرماه سال پیش رو میتونید سهام دریافت کنید ( اگه بدن )

  • مرتضی 1 0

   سلام من ثبت نام کرده ام سایت نوشته بود بعد15روز بیا همین سایت الان دقیقا کجا باید بفهمم که چی به چیه ایا میدن یا اینکه نمیدن😒

 • نصراله خلفی 10 1

  سلام. رقم سمت راست 7 تاریخ تعیین شده گذشت ایا میشه روز بعد درسامانه ثبت کرد؟

 • vahid 3 2

  سلام خسته نباشید
  بخشی به عنوان صدور قبض پرداخت برای من وجود نداره در صورتی که تو راهنما این بخش هست میشه راهنمایی کنید!

  • ناشناس 0 1

   😊

 • مهدی ذوالفقاری شایسته 3 5

  سلام ببخشید یه سوال داشتم من اگه این ۴۶۸ تومن رو پرداخت نکنم سهام به من تعلق نمیگیره؟یعنی چی یعنی اگه بخوام سهام بهم بدن بازم پول بدم؟

  • م م 4 2

   سلام ببخشید من چجوری میتونم بفهمم ک اسمم درسایت ثبت شده؟واین که جریان این چهارصدهزارتومان که بایدپرداخت کنیم چی هستش؟

 • مرضیه 10 3

  سلام چرا ابهام این قضیه واریز پول رو کسی برطرف نمیکنه اگه اون468تومن رو نریزیم اون 532تومن تکلیفش چی میشه؟هنوز مال ما باقی می مونه یان؟

  • فرهاد 4 2

   کسی جواب نمیده که همش میگن به اینجا و به اونجا مراجه کنید
   آقا ما اینجا اونجا رفتیم متوجه نشدیم شما بگین ؟

 • ناشناس 4 2

  هیچ معلوم هست دارین چیکار می کنین ؟
  لینکی که گذاشتین ، باز همین صفحه میاد.
  کسی نیست جوابگو باشه؟؟؟؟

 • آرمان 4 2

  پس ماکه اسم ننوشتیم پرداخت نمیشودچکاربایدبکنیم

 • هادی 5 2

  سلام من صدور قبض رو زدم پس اگه این مبلغ ۴۰۸۰۰۰ریال رو نریزم دیگر سودی به ما ریخته نخواهد شد
  یعنی چی آخه یه شماره حساب گذاشتن ویک شناسه پرداخت گفتن اون مبلغ چهارصدوشسصت وهشت تومان روریزید
  اگه نریزیم چی میشه ؟؟؟
  اگه بریزیم چی میشه؟؟؟
  لطفا بگویید چطوری خواهشد

 • ههههههه 7 2

  من 468هزار داشته باشم چرا میام سهام نا عدالت می گیرم تو رو خدا این دیگه چه جور بازیه ما 10ساله منتظریم این جوابمون یکم از خدا بترسید بخدا اون دنیا هم هست

 • فرهاد جنگجو 2 2

  من مادر بزرگم ۹۵ سالشه سال ۸۷ ثبت نام کردم براش بهش تعلق نگرفته!
  مادر بزرگم تنهاست و پیش ما زندگی میکنه !
  عدالت بیداد میکنه !!!!

 • مهسا 6 4

  سلام من و همسرم و دخترم در سهام عدالت ثبت نام نکردیم الان هم خیلی احتیاج داریم باید چجوری ثبت نام کنم تورو خدا راهنماییم کنید ممنونم

  • فرهاد 0 1

   سلام
   دیگه مهلت ثبت نام وجود نداره امکانش هست بعد از پرداخت این سهام پیش رو یک تاریخی برای ثبت نام اعلام کنند
   رکنا: از 27 اسفند ماه ثبت نام برای همه کد ملی ها آزاد می شود.

  • ناشناس 1 1

   سلام وقت بخیر ی سوالی دلشتم درمورد سهام عدالت.می خواستم بدونم اونایی که بهزیستی ویا کمیته ای هستند اون پولی را که باید واریز کنند به خزاته .خودشان می دهند یا بهزیستی.یا کمیته .متشکرم
   رکنا: سازمان های حمایتی پرداخت می کنند.

 • علی 1 1

  با سلام
  اصلا این سهام عدالت شآمل چه شرکت هایی میشه
  البته به جز بانکی ها که همه زیان دارن

 • مهگل 2 3

  سلام هموطنان گلم.من اینطور متوجه شدم که دولت یک میلیونن سهم برای من در نظر گرفته.تا الان 532000 تومن سود داشته اون یک میلیون و من باید 468000 تومن دیگه پرداخت کنم که اون یک میلون متعلق به من باشه و مهرماه که مسئولین قول دادند خرید و فروش سهام عدالت آزاد میشه دارای یک میلیون سهام باشیم برای خرید و فروش.حالا از ده هزار تومن تا 468000 تومن میتونید در یک نوبت یا دونوبت(یکی قبل از عید و یکی بعد از عید)پرداخت کنید.حالا این طور که من متوجه شدم وقتی آزاد بشه شما اگه 468000 تومن را هم واریز نکنید همون 532000 تومن سود متعلق به شماست و میتونید بفروشی.میتونید هم نفروشید بذارین بمونه

 • حدیثه دارابا 1 1

  سلام لطفا در مرد مبلغ پرداختی توضیح بدین.باید پول پرداخت بشه؟
  رکنا: اول صورت طبق زمانبندی بگیرید و پس از آن در صورتی که بدهیتان مشخص شده می توانید برای پرداخت و یا عدم پرداخت اقدام نمایید.

 • شهابی 1 1

  سلام ببخشید چهارصد وخردی باید سرپرست خانوار بریزد یا هرشخص
  رکنا: هر سهام دار باید بدهی خود را جداگانه پرداخت کند و هر کد ملی صورت حساب جداگانه دارد.

 • ارشد 2 3

  اقا باید پول بدید و می خوان پولاتونو بگیرن اما چیزی بشما ندن

 • goli 3 1

  سلام
  جناب ما اگه پول داشتیم که واریز کنیم دیگه سهامو میخواستیم چیکار؟؟؟؟؟؟؟
  جوابم که نمیدین.لینکتونم که الکیه. خسته شدیم بخدا

 • اقبال بلوچزهی 0 1

  سلام من صورتحساب سهام عدالتم رو گرفتم و مبلغ۳۴۰۰۰۰توان قبض پرداخت رو هم صادر کردم ولی حالا پشیمان هستم پولی نمیخوام پرداخت کنم آیا حالا که قبض رو صادر کردم اجبار به پرداخت است یا نه تاثیری در سهام عدالتم میذاره راهنمایی کنید لطفا تا از سر درگمی در بیام.متشکرم

 • پیام 6 2

  سلام ایا برای هرنفریک میلیون میدن؟ ایا همه باید468تومان بدن؟ ایانفری 468باید بدن؟ اگه 468ندیم چی میشه؟

 • رقیه 0 1

  تکلیف اونایی که فوت کردن چی میشه ؟؟

 • عبدالرحیم رحمان نژاد از ساری سورک 3 1

  با سلام'اینجانب در سال 1385مدارک ثبت نام سهام عدالت خود را تحویل دادم و مبلغ24000هزازتومان هم پرداخت کردم به خاطر عدم اگاهی ادامه کار را انجام ندادم و در حال حاظر هم از دریافت سهام عدالت محروم شدم،خواهشا راهنمائیم بفرمائید و مرا یاری فرمائید
  رکنا: سوال شما را فردا از آقای دولت آبادی می پرسیم و انتشار می دهیم. امروز به 6 سوال مشترک بین خوانندگان رکنا از این عزیزان پاسخ گرفتیم و منتشر کردیم.

 • ناشناس 0 1

  من تاریخ ۱۸ باید میرفتم برای ثبت کد ملی ولی نرفتم چطوری باید دوباره اقدام کنم ینی چ زمانی ؟

 • الف 0 1

  ی سوال من که ازهمسرم جداشدم وبرگه ثبت نام خودموبچه هام دستشه والان هیچ مدرکی نداریم چطورسودشوبگیریم لطفاراهنمایی کنید
  رکنا: با کد ملی خود می توانید وارد سایت شوید.

 • دهقان 0 2

  دوستان عزیزی که براتون مبهمه
  من تا جایی که متوجه شدم اینه کسی که ده سال پیش ثبت نام کرده یک میلیون تومان سهام از طرف دولت برخوردار شده که این سهام رو دولت در شرکتایی مثل پالایشگاه و .... سرمایه گذاری کرده و بعد از اون ب طور سالانه شرکتهای مربوطه سود حاصل از سها مردم رو به دولت یازدهم پرداخت کردن که با مراجعه به سایت میبینید یک میلیون سهام دارید و مثلا 500 هزار تومان سود شما در صورتی که 500 هزار توان دیگه سهام یا سود خودتون رو شارژ کنید و مباغ کلی سهامتون رو درواقع به سقف دو میلیون تومان برسانید در مهر سال آینده سود سود سالانه رو بهتون پردخت خاهند کرد که هر دو میلیون چیزی حدود دویس هزار تومن خاهد بود در غیر این صورت ک شارژ نکنید تا دومیلیون مبلغ کمتر یا سودی بهتون تخصیص نمیگیره که پرداخت کنن

 • ناشناس 1 1

  حقیقت مسءله اینه که دورازمردم ایران یکی ی نفروخرمیکنه یعنی چه؟ این چه سهام عدالتیه یه دفعه بگونمیدم دیگه! چهارصدبپردازم پونصدبگیرم

 • ارشادی 0 1

  اگرکسی نوبتش ردشده ونتوانسته وارد سامانه شود امکان وارد شدن به سامانه سه‍ام عدالت دارد تامطلع شود.

 • علی دکامیی 1 0

  آقا من شمارم یکه آخرش.دو روز ازش گذشته.باید چیکار کنم.میتونم ثبت نام کنم یا نه؟
  رکنا: پس از 27 اسفند ماه به سایت مراجعه کنید.

 • amirfakhri 1 1

  اقا یه سوال الان من میخام سهام عدالتمو دریافت کنم با چیکار کنم
  رکنا: تا تیرماه اعلام می شود.

 • مسعود 1 0

  از کجا ثبت نام کنم؟؟؟؟لطفا کمک کنید
  رکنا: اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید باید فعلا صبر کنید اما اگر سهام عدالت دارید از 27 اسفند ثبت نام برای همه کد ملی ها آزاد می شود.

 • caesar 6 0

  با سلام خدمت شما عزیزان ، مبلغی که روی صورتحساب سهام عدالت نوشته «ارزش سهام» شما رو نشون میده که در کل (میتونه برسه به یک میلیون تومان که البته برای این افزایش ارزش سهام باید به صورت متغیر بین 10000 تا نزدیکای 500000 تومان به صورت کاملاً اختیاری پول واریز کنین به حساب خزانه داری کل کشور که البته به ازای این افزایش ارزش سهام میزان سود دریافتی هم بیشتر خواهد شد). چند تا نکته ای که بیشتر مردم میپرسن اینه که : 1- حتماً باید پول بریزیم به حساب دولت ؟ جواب : نخیر ، واریز پول کاملاً اختیاری بوده و در حالت عادی شما سودتون رو دریافت خواهید کرد . 2- آیا سهام عدالت به همه تعلق میگیره ؟ نخیر ، فقط به 49 میلیون نفری که چند سال قبل ثبت نام کردن تعلق میگیره ، در حال حاضر از اون 49 میلیون نفر ، 47 میلیون نفر زنده هستن و 2 میلیون نفر فوت کردن که به اونا هم تعلق میگیره البته به وراث اون افراد خدابیامرز. 3- ثبت نام فقط برای سرپرست های خانوار هستش ؟ نخیر ، همه ی اعضای خانواده باید ثبت نام کنن که البته ثبت نام نیست بلکه یه تایید اطلاعات هست در این سامانه چون قبلاً اطلاعات شما وارد سایت شده . 4- مهلت افزایش میزان سهام تا چه زمانی هستش ؟ دو بازه ی زمانی مطرح شده برای این مورد ، یکی از 17 اسفند همزمان با شروع ثبت نام تا اول فروردین و دیگری تا آخر شهریور .
  و نهایتاً استحضار داشته باشین رفقا که هیچ پولی رو در تعاونیها و جاهای دیگه الکی و بدون اطلاع پرداخت نکنین چون زیاد کلاه برداری میشه در این باره ! و اینکه تا آخر شهریور هیچ اوراق سهامی بین مردم توضیع نمیشه در مهر ماه گفته شده اوراق سهام مردم رو بهشون میدن تا هر جا که میخان برن و سرمایه گذاری کنن . سود این سهام های خودشون رو هم گفتن که تیرماه به حساب مردم میریزن ، اول گفته شده به ازای هر سال 32 هزار تومان تقریباً برای هر فرد میشه که بعداً گفته شده برای هر فرد 90 هزار تومان میشه (عجججججججب) . امیدوارم مشکلها حل شده باشه ! به امید اینکه هیچ نیازمندی وجود نداشته باشه و کسی جلوی خانوادش شرمنده نشه !

 • عماد 2 1

  سلام من ثبت نام کرده ام و اوراقش هم دارم ولی حالا کد ملی ام را که میزنم پیغام عدم شمول میده چکار کنم؟

 • Zaniar 0 0

  سلام..آیا لازم که از صورت حساب سهام عدالت کپی بگیریم لطفا راهنمایی کنید
  رکنا: اگر پیامک کسر از حساب آمده است نیازی نیست

 • Zaniar 2 0

  اوناییکه ازطریق گوشی واردسایت میشن و دسترسی به چاپگر ندارن باید چکارکنن آیا صورت حساب سهام عدالتو حتما باید چاپ کرد
  رکنا: نیازی به چاپ ندارد. از صفحه کابری در موبایل عکس بگیرید.

 • سید 3 2

  تکلیف کسانی که مرحله اول نتوانستند سود سهامشان را بگیرند چه می شود

 • سامان 4 0

  خوب من اگه همین 500 رو که میخوان بزارم بانک سودی که سالانه بهم میده از سهام عدالت بیشتره در نتیجه عقل سلیم قبول نمیکنه پول بدم و 10 سال دیگه 40 هزار تومن بهم واریز کنن. در ثانی با این همه بدهی دولت نمیشه اعتماد کرد که آیا زمانی میشه پول داده شده رو استرداد کرد یا نه. مسلماً یه جای کار لنگ میزنه

 • امید باغبانیان 1 0

  باسلام
  تازه رفتم کافی نت و به من گفتن که شما عضو افراد سهام عدالت نیستید چون مرحله ای اول رو تی نکردید می خواستم ببینم چطور میشه ثبتنام کنم برای این مرحله ممنون میشم اگه مرا راهنمایی کنید
  باتشکر از ........؟

 • حسن 2 0

  سلام .باید چقد پول تو حسابمون بمونه واسه سهام عدالت و از کدوم سایت ثبت نام کنیم؟

  • ناشناس 2 0

   سلام.اگه شماره شبارو اشتباه وارد کرده باشم چطوری میتونم تغییرش بدم؟

 • بهزاد سلیمی پور 1 0

  من سال 89ثبت نام کردم و یک کد رهگیری بهم دادن دیگه خبری نشده من باید چکار کنم کجا مراجعه کنم

 • رمضان مرادی 2 0

  سلام من شماره شبهایم رو درتاریخ1396/2/5ثبت کردم پس چرا جوابش نیومده

 • caesar 0 0

  مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به برگزاری مجامع عمومی شرکتها در تیرماه، باید منتظر بود تا میزان سود شرکتهای تحت پوشش سهام عدالت در سال 1395 مشخص شود. تلاش خواهیم کرد زودتر از نیمه دوم سال 96 سود سهام پرداخت کرد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سیدجعفر سبحانی گفت: مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور ماه فرصت دارند شماره شبای خود را به این سامانه وارد کنند و واریز سود سهام نیز به اوایل نیمه دوم سال موکول شده است.
  وی یادآور شد: از آنجا که مجامع عمومی شرکتها تیر ماه برگزار می شود، باید منتظر بود تا میزان سود شرکت های تحت پوشش سهام عدالت در سال 1395 مشخص شود تا بر اساس آن میزان سود هر مشمول مشخص و به شماره حساب اعلام شده واریز شود و بنابراین تلاش خواهیم کرد از نیمه دوم سال 96 سود سهام پرداخت کرد.
  وی تاکید کرد: حداکثر مشمولان دریافت سود سهام عدالت 47 میلیون و 200 هزار نفر هستند، زیرا از 49 میلیون و 200 هزار نفری که در طرح سهام عدالت حضور داشتند، حدود 2 میلیون نفر را متوفیان تشکیل می دهند که در آینده درباره نحوه واریز سود این دسته از مشمولان اطلاع رسانی می شود.

 • شیدا 1 0

  سلام
  من وارد سایت سهام عدالت شدم متوجه شدم شبا بانکی که زده بودم عدم تایید زده, میخواستم بدونم من چطوری میتونم دوباره شبا بانکی وارد کنم, هیچ گزینه ای واسه اصلاح نداره

 • حمید 1 0

  با سلام :
  لطفا" راهنمایی کنید من حدود 2 ماه پیش شماره شبا رو وارد کردم ولی هنوز تایید نشده و خواستم شماره ایی دیگه وارد کنم چیزی به نام اصلاح ندارد شاید اشتباه وارد کردم.

 • حمید 2 0

  با سلام:
  من حدود 2 ماه پیش شماره شبا رو وارد کردم ولی هنوز تایید نشده و احتمال اینو می دم که شاید شماره شبا رو اشتباه وارد کردم و چیزی بنام اصلاح نداره نمی دونم که چیکار کنم لطفا" راهنمایی کنید.

 • مرادی 0 0

  سلام کسانی که جا مانده اند وبرای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند چکار کنند

 • خادمی 1 0

  سلام شماره شباندارم ایاسهام به من طعلق میگیرد

 • Amir.m 0 0

  سلام من قبلا سهام عدالت گرفتم در دوره ی قبل این دوره برام نوشته سایت ک شماره ملی وارد شده در فهرست مشمولین ثبت نام شده سهام عدالت نمیباشد میخواستم دلیلشو بدونم به کل اعضای خانواده تعلق گرفته و در فهرست بودن اگه امکانش هست راهنمایی کنید

 • مهدی 0 2

  سلام
  من برگه سهام عدالت را دارم، ولی ثبت نشده وبرگه ای که باید به شرکت تعاونی میدادم رو ندادم حالا باید چی کار کنم؟ ایا سهام عدالت به ما تعلق می گیرد؟

 • هستی 0 0

  سلام کی این سهام بدست مردم میرسه

 • مرجان نورزاده 0 0

  سلام ببخشید کسایی که اسمشون نیست تو اینترنت وقتی میزنیم شماره ی کد ملی مشخصاتی نمیده از طریق گوشی وارد سایت سهام عدالت میشیم. وقتی میشم البته ممنون میشم جواب سوال منو بدین
  با تشکرازشما....