صنایع بدهی خود به بانک ها را تصفیه کنند

به گزارش رکنا از خوزستان، علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان اظهار کرد: موضوع بدهکاری تعدادی از شرکت‌های فولادی به شرکت ملی گاز مطرح شد؛ تبعا صنایع این گرایش را دارند که آن بخش از مطالبات دولت که جریمه دیرکرد ندارد را با تاخیر پرداخت کنند و اولویتشان در واقع پرداخت بدهی‌های بانکی است.

وی افزود: از سوی دیگر شرکت گاز و دیگر شرکت‌های خدمات رسان باید تعهدات خود به دولت را پرداخت کنند و این شرایط موجب اعمال برخی سختگیری‌ها از سوی شرکت گاز علیه صنایع بدهکار می‌شود که در نهایت منجر به آسیب دیدن تولید می‌شود.

 استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به اهمیت تولید در جلسه امروز از صنایع خواسته شد بدهی‌های خود را به موقع پرداخت کنند و یک فرصتی به شرکت‌های فولادی بدهکار داده شد که بتوانند تا پایان فروردین ماه مطالبات شرکت گاز را پرداخت کنند.

حسینی محراب عنوان کرد: همچنین شرکت لوله‌سازی به برخی از بانک‌ها بدهی دارد که فرصتی نیز برای آن در نظر گرفته شد تا بدهی خود را پرداخت کند.

استاندار خوزستان گفت: در مجموع هدف و تلاش ما این است که تا جای ممکن مشکلات واحد‌های تولیدی و صنایع را مورد بررسی قرار داده و موانع تولید را رفع کنیم.

کدخبر: 979819 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟