به گزارش خبرنگار رکنا از سمنان، با افزایش جمعیت در شهرها و به خصوص مراکز استانها، شاهد بالا رفتن حجم ترافیک شهری و معضلات ناشی از آن هستیم. شهر سمنان نیز به عنوان یکی از مراکز استان مجاور به پایتخت که در مسیر اصلی بزرگراه تهران - مشهد از این مشکل برخوردار است.

یکی از راهکار های مهم برای کاهش بار ترافیک شهری در سمنان تکمیل و بهره برداری از کمربندی جنوب سمنان است که پس از مدتی رکود مجدد در دستور کار شهرداری سمنان قرار گرفته است.

شهردار سمنان در گفتگویی با اشاره به کمربندی جنوب شهر سمنان گفت : تکمیل کمربندی جنوب سمنان که در اصل همان جاده سیلو است بالغ بر  ۲ هزار و  ۳۰۰ متر می باشد و از جمله طرح هایی است که تصمیم داریم تا آن را به بهترین شکل تکمیل نماییم.

سید علی مرتضی نژاد افزود : با بهره برداری از این طرح رفت و آمد شهروندان تسهیل خواهد شد و شهروندان می‌توانند بدون وارد شدن به ترافیک شهری تا مسکن مهر تردد کنند.

شهردار سمنان ابراز امیدواری کرد باند جنوبی کمربندی سمنان در هفته دولت به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری سمنان هم در خصوص این پروژه گفت: پروژه کمربندی جنوبی سمنان از سال ۹۹ آغاز شد و در فاز اول آن از سه راه کشاورز تا میدان شهدای حسن آباد به بهره برداری رسید.

1741941

حجت الله ذوالفقاری افزود: از سه راه کشاورز تا مرکز CNG جاده سیلو نیز در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت، اما به دلیل تملک‌های زیاد ، به سرانجام نرسید و ادامه آن به سال ۱۴۰۱ موکول شد.

به گفته ذوالفقاری، باند جنوبی به عرض ۲۲ متر در حال انجام است. 

وی اعتبار مورد نیاز در این فاز شامل حد فاصل CNGتا سه راه کشاورز را بدون هزینه تملک‌ زمین های موجود در مسیر طرح، ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

شایان ذکر است حجم قابل توجه تردد در این مسیر و همچنین قرار گرفتن در حاشیه جنوبی شهر و مجاورت با منازل مسکونی در برخی از مناطق باعث شده بود تا رسیدگی به این موضوع یکی از دغدغه های شهروندان به خصوص ساکنین حاشیه ای آن باشد.

حسن رستم زاده/سمنان

کدخبر: 808666
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟