دستگیری سارق حرفه ای مغازه های نقره فروشی در بازار سنتی ارومیه

به گزارش خبرنگار رکنا از ارومیه، سرهنگ" صادق شکری " در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام وقوع سرقت از مغازه های نقره فروشی در بازار سنتی "ارومیه"، به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت  پلیس آگاهی  انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده، کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و روش های نوین کشف جرم موفق شدند سرنخ هایی از  یک متهم را در ارتباط با این سرقت شناسایی کنند.

 

رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان  ادامه داد:  ضمن هماهنگی با مرجع  قضائی، ماموران با تعقیب و مراقبت شبانه روزی طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را در  مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزلش تمامی اموال مسروقه را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ شکری با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات تکمیلی با استفاده از شگردهای پلیسی و مواجهه با دلایل و مدارک به انجام  سرقت اعترف کرد؛ بیان داشت: ارزش تقریبی اموال مسروقه برابر اعلام نظر کارشناسان حدود 12 میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس آگاهی انتظامی  استان در پایان با تاکید بر رعایت هرچه بیشتر نکات پیشگیرانه از سرقت توسط شهروندان، خاطر نشان کرد: مردم نقش مهمی در ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح جامعه دارند و از این رو می توانند با مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به مرکز فوریت های پلیس گزارش کنند و همچنین شماره تلفن 197 پلیس آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و تقدیر شما همشهریان عزیز از عملکرد پلیس می باشد.

آذربایجان غربی /کریم معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟