سردار فرقانی: ایران در ۴۳سال اخیر با تحریم و تحریف دشمنان مواجه بود

به گزارش رکنا از کردستان؛ سردار حسن فرقانی عصر امروز در مراسم یادواره شهیده فاطمه اسدی؛ نخستین بانوی تفحص‌شده کشور که در زادگاهش در روستای باقرآباد حسین‌آبادسنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: رشادت‌ها وایثارگری‌های مردان و زنان کُرد برای همه رزمندگان الگو و فراموش‌نشدنی است؛ این مراسم برای شیرزنی برگزار شده که اخیرا آوازه‌اش در دنیا پیچیده و برای ما ارزش و افتخار است.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه مراسم تشییع شهیده فاطمه اسدی در اقصی نقاط ایران اسلامی باشکوه برگزارو اشک همدردی از دیدگان ملت ایران جاری شد، تصریح کرد: خانواده‌های شهدا در مسیر تبیین‌کننده ارزش‌های اسلامی گام بر می‌دارند.

وی با اشاره به فرموده خداوند در آیه 69 سوره عنکبوت قرآن افزود: کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند، قطعا حق تعالی آنها را هدایت و یاری می‌کند، چراکه خدا با نیکوکاران است.

فرقانی بیان کرد: گرچه جهاد در راه خدا آسان نیست و جامعه دینی و انقلاب اسلامی در طول 43سال اخیربا سختی‌ها و نارسایی‌هایی همچونتحریم، محدودیت‌ها، تهدید و تحریف مواجه بوده اما کوتاه نخواهیم آمد.

وی با بیان اینکه ملت ایران شهیده فاطمه اسدی را به عنوان یک الگو قلمداد می‌کنند، اظهار کرد: خداوند این شهیده را در مسیر شهادت قرار داده بود و ما امروز غبطه آن را می‌خوریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم چراکه مسیر حقی پیش‌رو داریم، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم شامل هدایت و حمایت خداوند قرار بگیریم ولو اینکه مورد تهدید و تحریم آمریکا و هجمه رسانه‌ای دشمن و تحریف قرار گرفته باشیم، محکم بایستیم.

وی مبارزه با عوامل و نفس درونی را ضروری دانست و اظهار کرد: امروزه باید ضمن بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی، مراقب توطئه‌های دشمنان برای سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مشکلات باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) با یادآوری اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، گفتمان لیبرالیسم با محوریتغرب و گفتمان کمونیسم با محوریت شرق بر دنیا حاکم بود، افزود: این دو گفتمان هر دو استراتژی و هجمه دشمن بود و خبری از گفتمان اسلامی‌ نبود.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) در کشور حاکم شد، عنوان کرد:امام خمینی(ره) گفتمان ناب محمدی با استراتژی نه شرقی و نه غربی ایجاد کرد که برای خودش استراتژی داشت.

فرقانی گفت: دو روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی درگیری‌ها در کردستان آغازو گروهک‌های کومله و دموکرات شروع به ضدیت با نظام کردند و شهرهای این استان سقوط و ضدانقلاب به دست گرفتاما مردمان غیور همین منطقه آنان را از منطقه و کشور بیرون راندند.

وی با بیان اینکه دشمن برای ما دندان تیز کرده و هر روز با ترفند و توطئه‌ای دنبال تحقق اهداف شوم خود و وارونه‌نمایی مشکلات و مطالباتمردم است، یادآور شد: در طول دوران دفاع مقدس 240هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم اما خم به ابرو نیاوردیم، الان هم مشکل داشته باشیم اما استقلال کشورمان را از دست‌ نمی‌دهیم.

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟