نیمی از دانشجویان دانشگاه سمنان امکان اسقرار در خوابگاه ندارند

به گزارش رکنا از سمنان، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تقدیر عملکرد دانشگاه سمنان در برخورداری از منابع مالی در اختیار گفت: خوشبختانه دانشگاه سمنان توانسته از اختصاص ظرفیت خوابگاه سازی در قانون بودجه سالانه به خوبی استفاده نماید و می تواند الگوی موفقی برای سایر دانشگاه های کشور در زمینه استفاده از این ظرفیت قانونی باشد.

photo_2021-11-24_15-59-05 (2)

مسعود گنجی با اشاره به قانون برنامه توسعه ششم افزود: این قانون فرصت خوبی را در اختیار مراکز آموزش عالی قرار داده است تا دانشگاه ها بتوانند با بهره مندی از این قانون با ساخت و ساز به ارزش افزوده قابل توجهی دست یابند.

IMG_3996 (2)

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه توجه هرچه بیشتر به ارتقای کیفیت محیط های خوابگاهی دانشجویی از اهداف و راهبردهای دانشگاه سمنان است افزود : دانشگاه سمنان در چشم انداز خود ایجاد و ساخت سراهای دانشجویی  با استفاده از ظرفیت خیرین، صندوق رفاه و مشارکت با نهادهای مالی را در دستورکار قرار داد.

مسعود نصیری زرندی گفت: خوابگاه‌های این دانشگاه نیاز ۳۵ درصد دانشجویان را رفع می‌کند و با توجه به غیربومی‌بودن ۶۵ درصد دانشجویان، نیمی از آنها امکان استقرار در خوابگاه‌ ندارند.

وی افزود: ساخت این خوابگاه در مساحتی بالغ بر سه هزار و 170 متر مربع با ظرفیت 250 دانشجو، از سال ۹۷ آغاز شد و ۲۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شد.

نصیری ادامه داد: خوابگاه سازی امری فرهنگی است و پراکندگی دانشجویان در شهر امکان نظارت، کمک و امکانات حمایتی را کاهش می دهد. 

IMG_3989 (2)

دکتر بهروز گل محمدی  معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه سمنان هم با بیان اینکه دانشگاه سمنان دارای 18 واحد خوابگاهی است خواستار کمک وزارت علوم در زمینه توسعه خوابگاههای دانشجویی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و افزایش اجاره بها شد .

بهروز گل محمدی  گفت: ۱۱ واحد خوابگاه غیردولتی و خودگردان با اسکان حدود یکهزار دانشجو پیش از تعطیلی دانشگاه ها فعال بود که اکنون تمامی این خوابگاه ها تغییر کاربری داده اند.

سمیه قاسمی- سمنان

آیا این خبر مفید بود؟