تدوین شناسنامه اشتغال محلات در بندرعباس

به گزارش رکنادر هرمزگان ،  هادی ابراهیمی امروز با حضور در فرماندهی انتظامی استان با سردار غلامرضا جعفری فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان دیدار کرد

وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک دستگاه خدماتی است و به اکثر افراد ساکن در استان خدمات ارائه می دهد.

ابراهیمی افزود: امنیت یکی از نیازهای اساسی همه جوامع است و جامعه بزرگ کارگری  هم در بحث امنیت شغلی جامعه و هم در بحث مشارکت در تامین امنیت عمومی می تواند فعال باشد.

 مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ، عنوان کرد: اداره کار هم زمانی که شرایط اقتصادی جامعه بد می شود حجم کارش مانند نیروی انتظامی افزایش پیدا می کند و در شرایط بد اقتصادی بیشترین آسیب ها متوجه جامعه کارگری که جزو اقشار آسیب پذیر هستند می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون طرحی را در استان تحت عنوان  محلات کارآفرین  در محلات عمدتا حاشیه ای و بافت فرسوده در حوزه اشتغال آغاز کرده ایم و رویکردمان برای اجرای این طرح اجتماعی و مردم پایه کردن امر اشتغالزایی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: در حال تدوین شناسنامه محلات در امر اشتغال هستیم و بر اساس اطلاعات این شناسنامه  و نیاز هر محله آموزش های فنی و حرفه ای و تقسیم فرصت های شغلی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ام المصائب جامعه بیکاری است و  بیکاری هر چه بیشتر شود حجم‌کار نیروی انتظامی افزایش یافته و کار پلیس نیز سخت تر خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان نیز در این نشست اظهارداشت: نیروی انتظامی نیرویی است که بیشترین ارتباط را با بدنه جامعه از قبل از تولد تا بعد از مرگ دارد ودر تمام لایه ها نیز فعالیت می کند.

سردار غلامرضا جعفری افزود: ما روزانه دست کم  ۲ هزار خدمت را به مردم از پلاک گذاری خودروها تا رسیدگی به بحث جرایم مختلف و شکایات را انجام می دهیم که نشان از سنگینی و گستردگی کار این نیرو است.

وی گفت : ما اگر قبلا فوریت های ۱۱۰ را داشتیم امروز با توجه به اینکه شیب جرایم به سمت فضای سایبر رفته است باید فوریت های این حوزه را نیز راه اندازی کنیم.

این مسئول انتظامی عنوان کرد: پلیس روزانه با  حدود ۳هزار و ۵۰۰ تماس مختلف روبرو است که درخواست امداد  از پلیس دارند و ما بایست به همه موضوعات رسیدگی کنیم.

جعفری تصریح کرد: نیروی انتظامی نیاز دارد که همه دستگاه ها به کمک او بیایند و هر دستگاهی حیطه کاری و تخصصی خود با پلیس از کمک به کشف جرم تا آموزش همکاری داشته باشند.

وی تاکید کرد: امروزه امنیت یک تولید اجتماعی است که نتیجه کار دستگاه ها را نشان می دهد و مثلثی است که اضلاع آن با کمک دستگاه های اجرایی، پلیس و مردم شکل می گیرد.

فرمانده انتظامی هرمزگان ، بیان داشت : اقدامات فیزیکی در برابر آسیب ها، هنجارها و مشکلات  کار مقطعی است اما برای انجام کار مانا و پایدار باید به سمت تقویت اضلاع امنیت در جامعه حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی  باید به وظایف ایجابی خود به درستی عمل کنند تا نیازی به اقدامات سلبی پلیس وجود نداشته باشد.

گفتنی است ، در پایان این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اهدای لوح و هدایایی از فرمانده انتظامی استان تجلیل کرد.

انتهای پیام/ح

 

 

آیا این خبر مفید بود؟