رکنا: 3 قاتل صبح 25 آذرماه سال 94 در زندان رجایی‌شهر اعدام شدند و 6 زن و مرد جنایتکار با وجود رفتن پای چوبه دار روزنه‌ای امید برای زندگی یافتند.

روز 14 اسفند‌ماه سال 85 مأموران پلیس منطقه بومهن جسد مرد جوانی را در کنار خیابان پیدا کردند و خیلی زود تیمی از مأموران پلیس آگاهی شرق پایتخت برای بررسی موضوع به دستور بازپرس کشیک قتل وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست پی بردند که قربانی جنایت با ضربات جسم سنگین به سرش به قتل رسیده است و خیلی زود مشخص شد مقتول در یک آژانس مشغول به کار بوده و قاتل پس از اقدام مرگبار با خودروی وی پا به فرار گذاشته است. مأموران با به دست آمدن این سرنخ به محل کار قربانی جنایت رفته و متوجه شدند آخرین مسافری که سوار خودروی قربانی شده است مرد جوانی به نام «مسعود» است.

بدین ترتیب تجسس‌ها برای ردیابی عامل جنایت و شناسایی خودروی سرقتی کلید زده شد و مأموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند خیلی زود مسعود را سوار خودروی سرقتی دستگیر کنند.

بدین ترتیب با تکمیل شدن پرونده و اعترافات عامل جنایت، پرونده برای صدور حکم در اختیار شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت و خانواده قربانی جنایت ابتدا خواستار قصاص قاتل مرد خشن شدند.

سپس مسعود برای دفاع در جایگاه قرار گرفت و به قاضی دادگاه گفت: اعتیاد داشتم و با خانواده‌ام اختلاف پیدا کرده بودم تا اینکه روز حادثه به خاطر درگیری با خانواده‌ام از خانه خارج شدم و با گرفتن خودرو به سمت بومهن رفتم.

وی افزود: چون جایی برای خوابیدن نداشتم تصمیم گرفتم راننده جوان را به قتل برسانم و با سرقت خودرویش شب‌ها داخل آن بخوابم. وی افزود: آن روز عصبانی بودم و به بهانه خراب بودن خودرو از راننده خواستم در کنار جاده توقف کند و در حالی که سرگرم بررسی موتور خودرو بودیم با ضربه چکش به سر راننده، او را به قتل رساندم.

قاضی دادگاه پس از شنیدن حرف‌های عامل جنایت با 4 قاضی مستشار وارد شور شده و مسعود را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس- اعدام- محکوم کردند که این حکم در دیوانعالی مورد تأیید قرار گرفت.

مسعود که بارها تا پای چوبه دار آمده و هر بار توانسته بود از خانواده قربانی جنایت مهلت بگیرد، روز گذشته به دار مجازات آویخته شد.

دومین اعدامی «علی» نام دارد که در شامگاه 7 شهریور‌ماه سال 82 مأموران پلیس اشتهارد در جریان قتل زوج سرایداری در خانه ویلایی کرج قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از مأموران برای تجسس‌های پلیسی در صحنه جنایت حاضر شدند.

مأموران در گام نخست تحقیقات پی بردند که عاملان جنایت برای سرقت وارد این خانه شده که با روبه‌رو شدن با زوج جوان که سرایدار خانه بودند، اقدام به قتل آنها کرده‌اند.

بدین ترتیب ردیابی‌های پلیسی کلید زده شد و مأموران خیلی زود موفق شدند دزدان خانه ویلایی را که علی و همدستش «مازیار» بود را دستگیر کنند.

بدین ترتیب عاملان جنایت برای صدور حکم نهایی در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفتند و علی در اعترافاتش گفت: برای سرقت به خانه ویلایی رفته بودیم که با سرایدار خانه روبه‌رو شدیم. ابتدا من مرد جوان را به قتل رساندم و سپس «شهباز» همسر وی را کشت.

قاضی دادگاه پس از شنیدن اظهارات 2 متهم، با 4 قاضی مستشار وارد شور شده و عاملان جنایت را به قصاص

نفس - اعدام - محکوم کردند و این حکم در دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت. علی روز گذشته پای چوبه دار رفت و حکم اعدام به اجرا رسید.

سومین اعدامی «مهدی» بود که روز 6 دی‌ماه سال 88 در یک درگیری دوستش را با ضربه چاقو به قتل رساند.

عامل جنایت که در همان محل درگیری از سوی مأموران دستگیر شده بود، برای بررسی‌های بیشتر و صدور حکم نهایی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد.

اولیای‌دم ابتدا در جایگاه قرار گرفتند و خواستار قصاص قاتل پسرشان شدند، سپس مهدی برای دفاع پشت تریبون قرار گرفت و گفت: روز عاشورا بود که در خانه یکی از دوستانمان جمع شده بودیم. یکی از دوستانم به خالکوبی روی بدنم ایراد گرفت و می‌گفت که زشت است که سر همین موضوع با هم درگیر شدیم.

وی افزود: در حالی که ما با هم بحث می‌کردیم، مقتول برای میانجیگری و هواخواهی دوستش وارد درگیری شد که من با ضربه چاقویی او را به قتل رساندم.

با این اعترافات، عامل جنایت از سوی دادگاه به قصاص نفس - اعدام - محکوم شد و با تأیید این حکم در دادگاه دیوانعالی کشور مهدی در انتظار چوبه دار بود تا اینکه سحرگاه دیروز وی نیز به دار مجازات کشیده شد.

تنها رضایتی پای چوبه دار

روز 13 مرداد‌ماه سال 90 ماجرای کشته شدن مرد 37 ساله‌ای در یک مغازه مبل‌فروشی به پلیس پایتخت مخابره شد و مأموران با حضور در قتلگاه پی بردند که مرد جوان با ضربه چاقو به قتل رسیده و عامل جنایت نیز در همان جا خود را تسلیم پلیس کرده است.

این پرونده در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و عامل جنایت که «سیروس» 36 ساله است، در اعترافاتش گفت: روز حادثه به خاطر محل پارک خودرو با هم درگیر شدیم که داخل مغازه مبل‌فروشی رفتم و با برداشتن چاقو ضربه‌ای به او زدم و فکر نمی‌کردم باعث مرگش شوم و پشیمانم.

بدین ترتیب قاضی دادگاه، سیروس را به قصاص نفس - اعدام - محکوم کرد و این حکم در دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.

سیروس روز گذشته برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت و در حالی که مرگ را در یک‌قدمی خود می‌دید، خانواده قربانی جنایت رضایت خود را برای بخشش قاتل مرد جوان اعلام کردند.

6 محکومی که مهلت گرفتند

روز 25 مرداد‌ماه سال 83 مأموران در جریان پیدا شدن جسد مرد جوانی قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از مأموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران برای افشاگری راز این جنایت وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات پی بردند که مرد جوان با ضربه جسم سنگینی به سرش به کام مرگ فرو‌رفته و عاملان جنایت پس از اقدام مرگبار جسد را به بیرون تهران انتقال داده‌اند.

کارآگاهان خیلی زود پی بردند که همسر قربانی با مرد جوانی رابطه پنهانی دارد و همین سرنخ کافی بود تا انگیزه قتل در دستور‌کار مأموران قرار گیرد.

بدین ترتیب زن جوان مورد بازجویی قرار گرفت و ابتدا خود را منکر هرگونه اقدام مرگباری می‌دانست تا اینکه در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار شد و پرده از راز جنایتش برداشت. اعترافات عامل جنایت کافی بود تا مرد مورد علاقه‌اش نیز که در این قتل نقش داشته، دستگیر شود و پرونده در شعبه 71 دادگاه کیفری مورد بررسی قرار گرفت.

زن جوان که «شهین» نام دارد، در اعترافاتش گفت: با اصرار خانواده‌ام با مرد 74 ساله‌ای ازدواج کردم و این در حالی بود که پس از ازدواج با مرد جوانی به «سعید» آشنا شدم و به خاطر علاقه‌ای که به او داشتم، تصمیم گرفتم تا از دست شوهر 74 ساله‌ام رهایی پیدا کنم.

وی افزود: روز حادثه سعید در یکی از اتاق‌ها پنهان شد و من با همسرم ناهار خوردیم و وی برای خوابیدن به اتاقش رفت و در حالی که خواب بود با چوبی که زیر تخت پنهان کرده بودم، ضربه‌ای به سرش زدم و پس از آن من و سعید ضرباتی با چاقو به او زدیم.

قاضی دادگاه با توجه به کشنده بودن ضربه چوب به سر قربانی جنایت، شهین را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس - اعدام - محکوم کرد و مهر تأیید این حکم در شعبه 11 دیوانعالی کشور زده شد.

دومین نفر مردی است که روز 30 آذر‌ماه سال 80 در جریان اختلاف مالی با دوستش سوار خودرو در جاده قم دست به جنایت زده است. این مرد ابتدا به عنوان مظنون اصلی پرونده دستگیر شد و خیلی زود پرده از راز جنایتش برداشت و گفت: با دوستم اختلاف مالی داشتیم تا اینکه تصمیم گرفتم برای پایان دادن به این اختلافات او را بکشم و زمانی که سوار خودرو بودیم با شلیک گلوله‌ای او را به قتل رساندم.

سومین قاتل، مردی است که روز 29 بهمن‌ماه سال 90 پسر جوانی را به قتل رسانده است که وی خیلی زود از سوی مأموران دستگیر شد. «اکبر» برای صدور حکم نهایی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت. وی در اعترافاتش گفت: «حمید» پشت سر من حرف زده بود و به همین خاطر با هم درگیر شدیم که او را کشتم.

اکبر نیز از سوی قاضی دادگاه قاتل شناخته شد و حکم اعدام وی در دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت. چهارمین قاتل، مردی است 14 تیرماه سال 78 در اقدامی مرگبار 2 جوان موتور‌سوار را در بزرگراه اسب‌دوانی به قتل رسانده است.

عامل جنایت پس از دستگیری در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت و قاتل جوان در اعترافاتش گفت: سوار خودروی نیسان‌وانتم بودم که دیدم 2 جوان موتور‌سوار پشت سرم در حال حرکت هستند. احساس کردم آنها در تعقیب من هستند تا توطئه‌ای را به اجرا برسانند و من با خودرو آنها را زیر گرفتم. آخرین محکومی به اعدام روز گذشته نیز جوانی است که 14 فروردین‌ماه سال 84 برای رسیدن به ارثیه میلیونی همسرم اقدام به قتل پدرزن و مادر‌زنش کرده است. کارآگاهان با حضور در قتلگاه این زوج پی بردند که عامل جنایت پس از کشتن این زن و شوهر با ضربات سنگین به سرشان اقدام به سرقت طلا، جواهرات و پول از گاوصندوق کرده است. تحقیقات پلیسی نشان از آن داشت که عامل جنایت به راحتی وارد خانه شده و از محل نگهداری نگهداری پول و جواهرات اطلاع داشته است که همین کافی بود تا مأموران به رفتارهای داماد خانواده مشکوک شوند.

داماد خانواده پس از تناقض‌گویی‌ پرده از راز جنایتش برداشت و به مأموران گفت: مدتی بود که به خاطر بیکار شدنم با همسرم اختلاف داشتم و این در حالی بود که خانواده زنم از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند.

شب حادثه با همسرم درگیر و از خانه خارج شدم و به خانه پدر‌زنم رفته و با ضربه میله فلزی به سر پدر‌زن و مادر‌زنم اقدام به سرقت از خانه‌شان کردم و فکر می‌کردم پس از قتل ارثیه میلیونی به همسرم می‌رسد و زندگی خوبی را ادامه می‌دهم که دستگیر شدم.

با توجه به اعترافات متهم در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران، عامل جنایت به قصاص نفس- اعدام - محکوم شد و مهر تأیید این حکم در دیوانعالی کشور زده شد. این 5 قاتل که به قصاص نفس محکوم شده بودند صبح دیروز پای چوبه دار رفتند که با گرفتن مهلت از خانواده‌های اولیای‌دم در انتظار بخشش و گرفتن رضایت هستند .ارسال نظر