پرونده کدخبر: 419 ارسال پرینت 183

رکنا: پسر جوان که پس از آشنایی با دختری در سفر به آنتالیا جنایتی را کلید زده است، در ایستگاه پایانی به قصاص نفس محکوم شد.

سفر خانوادگی «آرمان» و «غزاله» برای گردش به خاک ترکیه برای هر دوی آنها و خانواده‌هایشان پایانی شوم داشت.

در حالی که عنوان می‌شد این پسر 7 روز کوچک‌تر از 18 سالگی بوده که این قتل را رقم زده، اما قضات جنایی تهران وی را با رشد عقلی کامل تشخیص دادند و رأی به مجازات مرگ این پسر دادند. روز 12 اسفندماه سال 92 غزاله 20 ساله‌ وقتی به خانه پسر 18 ساله‌ای به نام آرمان در میرداماد تهران رفت، جنایتی رخ داد که هنوز جسد این دختر پیدا نشده است.

خیلی زود آرمان در تحقیقات پلیسی و قضایی شناسایی و بازداشت شد، وی در بازجویی‌ها گفت: من و غزاله در سفر خانوادگی‌ای که به آنتالیا داشتیم، با هم آشنا شدیم و پس از بازگشت به ایران ارتباط‌مان با هم ادامه پیدا کرد و با هم قرار ازدواج گذاشتیم.

وی ادامه داد: ظهر 12 اسفند‌ماه وقتی پدر و مادرم در خانه نبودند، غزاله را به خانه‌مان دعوت کردم تا با او صحبت کنم. او به من گفت می‌خواهد برای زندگی به خارج از کشور برود و بهتر است رابطه‌مان‌ را با هم تمام کنیم. وقتی از دستش عصبانی شدم، او را به قتل رساندم، سپس جسدش را داخل چمدانی گذاشته و در سطل آشغال نزدیک خانه‌مان رها کردم. پلیس پس از جست‌و‌جوهای بسیار هیچ جسدی پیدا نکرد و وقتی آرمان با اتهام قتل غزاله محاکمه شد، در داستان دیگری عنوان کرد که غزاله در یک حادثه کشته شده و وی تنها جسد را با چمدان از خانه‌شان بیرون برده است.

پزشکی قانونی نیز در جریان بررسی‌های قضایی سلامت روانی آرمان را تأیید و اعلام کرد وی در حالی که 17 سال و 359 روز داشته دست به جنایت زده است.

وی هفته گذشته برای آخرین‌بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور دو قاضی مستشار محاکمه شد و در حالی که پدر و مادر غزاله خواستار قصاص بودند، باز اصرار کرد مرگ غزاله به خاطر حادثه سقوط از راه‌پله‌ها بوده است و خواستار تبرئه خود شد. وکیل‌مدافع آرمان نیز در دفاع از وی گفت: این پسر هنگام ارتکاب جرم زیر 18 سال سن داشته است، از این رو تقاضا دارم وی برای بررسی سن عقلی‌اش به کمیسیون پزشکی قانونی منتقل شود تا در صورت اثبات این موضوع، ماده 91 قانون مجازات اسلامی که برای متهمان زیر 18 سال امتیازی ویژه قائل شده است درباره موکلم اعمال شود و البته باید بگویم از آنجایی که هنوز جسد پیدا نشده است و بعد از ناپدید شدن غزاله صفحه فیس‌بوک وی تا مدتی فعال بود، شاید او زنده باشد.

بنابر این گزارش، 3 قاضی عالیرتبه قضایی با توجه به ارائه شدن نظریه پزشکی قانونی در زمینه شرایط سنی آرمان در زمان جنایت، اقرار‌های این پسر، بازسازی صحنه جنایت و مدارک علمی و پلیسی پس از شور، آرمان را گناهکار شناخته و وی را به قصاص نفس ـ اعدام ـ محکوم کردند.ارسال نظر

  • نگار 0 0

    باید اعدام بشه اگه سنش کم بود که آنتالیا نمی رفت وبا یه دختراحمقتر ازخودش دوست نمی شد.البته پایان دوستی ها ی خیابانی وبی ایمانی همین است

  • ایرانی 0 0

    اعدام اعدام اعدام..اینا رو باید تو ملأ عام اعدام کنن

  • امیر علی 0 0

    لطفا وقتی از چیزی اطلاع کامل ندارید نظر ندید