پرونده کدخبر: 21185 ارسال پرینت 31

رکنا: 3 دوست پول تو جیبی‌هایشان را جمع کردند تا با خریدن موتور به زورگیر ی‌های وحشیانه خیابانی دست بزنند.

ردزنی‌های 3 جوان زورگیر موتورسوار که مورد شکایت‌های زیادی از شهروندان شمال‌غرب و شمال تهران بودند، سرانجام روز بیستم دی‌ماه مأموران را به مقابل درمانگاهی در مهرآباد جنوبی رساند. نخستین دزد که مقابل درمانگاه روی موتورنشسته بود مشخصاتش با آن‌چه مأموران در اختیار داشتند تطبیق می‌کرد. او هنوز بطور کامل دستگیر نشده بود که دومین دزد هم در حال خروج از درمانگاه به دام افتاد. اگرچه دستگیری او به‌سادگی ممکن نشده بود. وی با دیدن مأموران پا به فرار گذاشته بود که با شلیک هوایی مأموران از ترس زمینگیر شد. و سرانجام سومین دزد که از ناحیه پا مجروح شده و خونریزی شدید داشت در داخل درمانگاه دستگیر شد.

جراحت پای این دزد یکی از مشخص‌ترین نشانی‌های آخرین زورگیری‌های این باند سه نفره دزدان بود. این نشانی را همان روز دو جوان به واحد گشت کلانتری 119 مهرآباد جنوبی داده بودند. آنها از زورگیری سه راکب موتور هوندا 125 می‌گفتند که در پارک فتح گوشی‌های تلفن همراهشان را به سرقت برده بودند. همان‌ها می‌گفتند یکی از آن سه نفر پایش خونریزی شدید داشت. با همین نشانی بود که مأموران به سراغ درمانگاه‌های منطقه مهرآباد جنوبی رفتند.

ماموران در بازرسی اولیه از این 3 زورگیر، گوشی‌های همراه زیادی پیدا کردند که دو گوشی آخرین شکارهایشان در پارک فتح نیز در میان‌شان بود.

زورگیران که با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند، به سرقتی بودن همه گوشی‌ها اعتراف کردند. کارآگاهان در این مرحله به شناسایی صاحبان گوشی‌ها پرداختند که هرکدام ماجراهای متفاوتی داشتند.

یکی از مالباخته‌ها به افسر تحقیق گفت: "ساعت 14:30 روز 13 دیماه در باغ‌راه فدک، با همکارم در حال فیلمبرداری بودم که ناگهان این 3 پسر راهمان را سد کردند و با چاقو زخمی‌ام کردند و گوشی تلفن همراه من به ارزش 3 میلیون تومان را به سرقت بردند".

مرد دیگری نیز گفت: " ساعت 12:00 ظهر 14دیماه باهمسرم در پارک تندرستی واقع در خیابان شاهین جنوبی بودیم که ناگهان این 3 دزد با دو موتورسیکلت اقدام به زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه من و همچنین سرویس طلای همسرم کردند".

یکی دیگر از مالباخته‌ها نیز گفت: " با خروج از دانشگاه، هنگام پائین آمدن از پل عابر پیاده بودم که دو جوان به بهانه پرسیدن آدرس به من نزدیک شدند که ناگهان قمه‌ای زیر گلویم گذاشتند و گوشی تلفن همراهم را به زور گرفتند؛ در همین هنگام مرد دیگری در حال پائین آمدن از پل عابر پیاده بود که به سراغ او نیز رفتند و با تهدید چاقو، گوشی تلفن همراه او را نیز سرقت کردند".

مرد دیگری که در داخل ماشین هدف زورگیری قرار گرفته بود، پس از شناسایی 3 پسر تبهکار به کارآگاهان گفت: " در اتوبان شهید ستاری و خیابان خلیل آباد داخل ماشین نشسته بودم که ناگهان دو جوان سوار ماشین شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و 800 هزار تومان کرده و در مسیر خلاف اتوبان از محل متواری شدند".

بدین ترتیب " "فرید" ، "علی" و "حامد" ، با شناسایی توسط تعدادی از طعمه‌هایشان به زورگیری‌های سریالی در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کردند. آنها گفتند که پیش از آغاز سرقت‌ها با جمع کردن پول توجیبی‌هایشان، هزینه خرید موتورها را تهیه کرده و پس از خرید موتورها، شروع به زورگیری گوشی‌های تلفن همراه کردیم".

در ادامه رسیدگی، عامل سرقت‌های سریالی در مناطق مختلف شهر تهران، ازجمله تهرانسر، پارک آبرسان، شهرک دریا، محدوده دانشگاه علامه طباطبایی، اتوبان شهید ستاری، گیشا، پارک نیلوفر تهرانسر، اتوبان همت، جنت‌آباد، میدان صنعت، شهرک قدس، سعادت آباد، محدوده ایستگاه مترو استادیوم آزادی، اتوبان یادگار امام، شهرک استقلال، پونک، دهکده المپیک، نیاوران، شهرزیبا، خیابان دماوند، مرزداران و اشرفی اصفهانی فاش شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران گفت: " با توجه به اعتراف این 3 زورگیری به سرقت‌های خشن درمناطق مختلف شهر تهران، بازپرس تقاضا کرد عکس آنها انتشاریابد تا مالباخته‌ها با شناسایی این 3 زورگیر به پایگاه 5 پلیس آگاهی در خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.ارسال نظر