رکنا: فردی که در فضای مجازی با معرفی خود به‌عنوان دندانپزشک، دختران را فریب می‌داد و از آنها اخاذی می‌کرد، دستگیر و روانه زندان شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حقی با اشاره به دستگیری دندانپزشک قلابی در گرگان گفت: خانمی از فردی که خود را در فضای مجازی دندانپزشک معرفی می‌کرد، شکایت کرد. وی ادعا کرد که این فرد در پی آشنایی در فضای مجازی، به بهانه تصمیمش به ازدواج، از وی وجوهی برای خرید خودرو کلاهبرداری کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در ادامه افزود: پس از ارجاع پرونده به شعبه هشت بازپرسی این دادسرا، متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفت و سرانجام دستگیر شد. وی در ابتدا منکرموارد اتهامی بود ولی در ادامه با ارائه دلایل غیر قابل انکار، به جرائم خود اعتراف کرد.

این مقام قضایی اضافه کرد: با توجه به مراجعه شکات دیگر، مشخص شد متهم با همین شیوه بعضی از آنها را به عقد زوجیت خود در آورده که در نهایت پس از تحقیقات قضایی بازپرسی و تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، بازداشت شد. پرونده جهت حضور شکات دیگر و تکمیل تحقیقات در مراجع قضایی تحت پیگرد است.
دادستان عمومی وانقلاب مرکز گلستان درادامه تاکید کرد: بارها متذکر شده‌ایم اعتماد به افراد در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی امری غلط و ساده‌لوحانه بوده و شهروندان اطلاعات، تصاویر و مدارک خصوصی خود را به هیچ‌وجه در فضای مجازی به اشتراک نگذارند.
در غیر اینصورت اولین متضرر خود آنها خواهند بود، هر چند دستگاه قضایی با متخلفان و مجرمان در این زمینه برخورد خواهد کرد اما سهل‌انگاری‌های افراد باعث از بین رفتن حیثیت خود آنها شده که حتی با برخورد با مجرم هم حیثیت خدشه خورده، به سختی ترمیم خواهد شد.ارسال نظر