رک پلاس کدخبر: 21094 ارسال پرینت 5

رکنا: خودرو کلاسیک منحصربفرد جگوار E-type که 55 سال پس از ساخت، تبدیل به اسکلت و لانه پرندگان شده بود، با 3000 ساعت کار متخصصان، باردیگر متولد شد.

ساخت این خودروی اسپرت قدیمی که سال‌ها در گوشه‌ حیاط خانه‌ای در فرانسه افتاده بود، به سال 1961 برمی‌گردد. این جگوار مدل E-Type که پرندگان در میان آهن قراضه‌های باقی‌مانده‌اش لانه کرده بودند، یکی از 6 دستگاهی بود که در نوامبر 1961 در نمایشگاه موتور اسکاتلند به نمایش درآمده بود.

"نیک گلدترپ"، مدیرعامل شرکت کلاسیک موتور ماشین "Classic Motor Cars" واقع در "بریج نورث" گفت: "کارشناسان ما بعد از پیدا کردن اسکلت فلزی این مدل نادر جگوار، دقیقاً 2956 ساعت زمان صرف کردند تا این خودرو را از هر حیث به ویژگی‌های اصلی آن نزدیک کنند."

وی همچنین به تلگراف گفت: "ریزه‌کاری‌های مربوط به این خودرو زیاد و کار انجام شده توسط کارشناسان CMC بسیار گسترده بود. وی افزود: از جمله رنگ این ماشین که اصل آن خاکستری مرواریدی بود که کارشناسان تلاش بسیاری کردند تا رنگ خودرو بازسازی شده را شبیه رنگ اصل خودرو کلاسیک انگلیسی که از آن تنها یک نمونه در سال 1961 تولید شده بود، در بیاورند."ارسال نظر