دهقان : دارایی بلوکه شده در عراق نداریم

محمد دهقان در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مطالبه جهانی تحریم رژیم صهیونیستی در المپیک گفت:  ما یک فهرستی از اقدامات رژیم صهیونیستی را با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد تهیه کرده ایم  که جلسات ما با این سازمان‌ها همچنان ادامه دارد .

وی‌افزود: در همین زمینه روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد و مستند سازی در خصوص اقدامات و جنایات رژیم صهیونیستی صورت گرفت تا  از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد داخلی استفاده کنیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار کرد: با ارتباطاتی که با سازمان‌های مردم نهاد خارجی و اروپایی وجود دارد از ظرفیت‌های آنها نیز در این زمینه استفاده خواهد شد تا ما بتوانیم از این ظرفیت‌ها برای اینکه جنایات رژیم‌ صهیونیستی را که در غزه مرتکب شده است و همچنان نیز ادامه دارد در حد ممکن در کشورهای مختلف جهان پیگیری کنیم .

وی ادامه داد: البته چون ما  رژیم صهیونیستی را به عنوان دولت به رسمیت نمی‌شناسیم طبیعت اقدامات ما به عنوان دولت خیلی وجهی ندارد و و اقدامات ما از مسیرهای دیگری  باید صورت گیرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا اموال بلوکه شده در عراق داریم، اظهار کرد: دارایی بلوکه شده در عراق نداریم؛ برخی موانع آنجا درست میشود که با گفت‌وگو قابل حل است. ما دارایی‌ای را بلوکه شده تلقی میکنیم که با حکم قضایی باشد، این اتفاق در عراق رخ نداده و مباحث مراودات مالی و پولی با این کشور وجود دارد که با گفت‌وگو حل می‌شود.

 این مسائل با مذاکرات بین بانک مرکزی دو کشور حل شده و در این زمینه مشکل لاینحل نداریم.

کدخبر: 995571 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟