بایدن نوروز را تبریک گفت

به گزارش رکنا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پیام خود آورده است: ما سفره هفت سین خود را در کاخ سفید تزئین کرده‌ایم تا امیدها و پتانسیل‌ها و نویدهای سال جدید را منعکس کنیم .

در حالی‌که آمریکا آشکارا و قاطعانه به حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه ادامه می‌دهد و تامین کننده اصلی تسلیحات اسرائیل در حملاتش علیه فلسطینیان در غزه است، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در پیام نوروزی خود به موضوع جنگ غزه پرداخت و گفت که این جنگ، رنج وحشتناکی را بر مردم فلسطین ایجاد کرده است.

وی مدعی شد: ما به رهبری تلاش‌های بین‌المللی برای دریافت کمک‌های بشردوستانه بیشتر از جمله غذا، آب، دارو و سرپناه به آنها ادامه خواهیم داد.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، اشغالگران صهیونیست برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده‌اند و حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی را در شرایط فاجعه‌بار انسانی قرار داده‌اند.

بنابر گزارش‌های منابع پزشکی، آمار شهدا در نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) به ۳۱۸۱۹ تن رسیده که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. تعداد زخمی‌ها نیز به ۷۳۹۳۴ تن افزایش یافته و هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار هستند.

او همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد که ایالات متحده همچنان در کنار زنان ایرانی می‌ایستد و همراه با شرکای خود خواستار مسئول دانستن مقامات ایران برای انکار حقوق بشر است.

بایدن در نهایت با تبریک عید سالی پر از آرامش و شادی را برای کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند آرزو کرده است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 981954 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟