وزرا و مسؤولان درتعطیلات نوروزی از اجحاف در حق مردم جلوگیری کنند

به گزارش رکنا از ریاست جمهوری ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهورعصر روز گذشته (یکشنبه ) در جلسه هیات دولت بالا بودن آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای را تلخ و ناگوار دانست و از مسئولان وزارت راه و شهرسازی خواست برای ارتقای ایمنی تردد تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا سفرهای نوروزی مردم با آسایش و ایمنی بیشتر انجام شود.

وزرای صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی و گردشگری نیز موظف شدند نظارت بر رستوران‌ها و هتل‌ها را مضاعف کنند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار داریم با برگزاری جلسات فشرده قانون بودجه را پیش از پایان سال به نتیجه برسانند.

رئیسی همچنین از گزارش وزیر نفت درباره انعقاد قرارداد فشارافزایی در میدان پارس جنوبی با 4 شرکت ایرانی قدردانی کرد.

قرارداد طرح ملی «فشارافزایی در میدان پارس جنوبی» امروز با 4 شرکت بزرگ ایرانی و با ارزش 20 میلیارد دلار به امضا رسید و اوجی در گزارش خود با بیان اینکه این اقدام باید هشت سال پیش و در زمان دولت قبل انجام می‌شد، افزود: کشورهای همسایه این اقدام را با کمک شرکت‌های خارجی انجام داده‌اند، اما 4 شرکت بزرگ ایرانی طرف قرارداد اجرای این پروژه متعهد شده‌اند از تمام ظرفیت‌های داخلی برای اجرای این قرارداد استفاده کنند. با اجرای این قرارداد 90 تریلیون فوت‌مکعب گاز از این میدان برداشت می‌شود که می‌تواند نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور را تأمین کند.

وزیر نفت با بیان اینکه با اجرای این طرح 2 میلیارد بشکه میعانات گازی نیز استحصال خواهد شد، افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح ده‌ها هزار فرصت شغلی هم ایجاد خواهد شد.

مهندس اوجی درباره میادین نفتی جفیر و سپهر که روز جمعه با دستور رئیس جمهور به‌شکل رسمی افتتاح شدند نیز گفت: آماده‌سازی این میادین تا پیش از این دولت تنها 15 درصد پیشرفت داشتند که در مدت 2 سال و نیم گذشته با تلاش جهادی مسئولان و متخصصان وزارت نفت تکمیل شدند و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دراین جلسه با اشاره به افتتاح سیستم‌های پردازش (سورتینگ) هوشمند مرسولات پستی که روز یکشنبه انجام شد، افزود: 70 درصد کسب‌وکارهای اینترنتی کالامحور هستند که عمده مرسولات آنها توسط شرکت ملی پست جابه‌جا می‌شود.

زارع‌پور اظهار داشت: سیستم‌های جدید پردازش و آماده‌سازی مرسولات پستی از ربات‌هایی بهره می‌برند که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و تعدادی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده‌اند و با دقت و سرعت بسیار بالا، تکمیل طرح هوشمندسازی شبکه پستی کشور را تسریع می‌کنند.

با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان، ضمن توصیه همگانی به آمادگی برای ورود به این ایام پربرکت و بهره‌گیری از فیوضات بی‌پایان آن و نیز با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی، به همه وزرا و مسئولان مرتبط با تنظیم بازار دستور داد با تشدید نظارت‌ها و اتخاذ تدابیر لازم، از هرگونه اجحاف در حق مردم جلوگیری کنند.

کدخبر: 979242 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟