پوتین تحت تاثیر حرف شهید سلیمانی وارد جنگ سوریه شد

«غلامرضا مصباحی مقدم»، عضو‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام، در رابطه با ویژگی‌های سردار سلیمانی که نسل جوان باید آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهد گفت: حقیقتا سردار سلیمانی یک الگو برای نسل جوان و همه نسل‌ها محسوب می‌شود. سردار سلیمانی در 62 سالگی به شهادت رسید و در این سن و سال، شخصیتی بود که ترس از خدا در عمق جانش رخنه کرده بود، این خوف از خدا به معنای آن‌که خداوند موجود ترسناکی باشد، نیست بلکه از این باب است که انسان خائف است.

به گزارش رکنا، به نقل از برنا، وی در ادامه بیان کرد: در روایات آمده است انسان باید خود را در درگاه خداوند مقصر بداند. هر مقدار هم که در راه خدا کار و جهاد کند باز هم می‌بایست خود را عبدی بداند که در درگاه خداوند کوتاهی کرده است؛ این نگاه به خداوند یک نگاه ممتاز است و هر کسی نمی‌تواند به این مقام برسد. شهید سلیمانی یک عارف به حق بود، مکرر از خداوند می‌خواست شهادت را نصیب ایشان کند. یا التماس دعا خدمت مقام معظم رهبری داشتند تا دعا کنند و ایشان به مقام شهادت نائل شود زیرا به غیر از شهادت او نمی‌توانست به خواسته خود دست پیدا کند.

پوتین تحت تاثیر حرف شهید سلیمانی قرار گرفت و وارد جنگ سوریه شد

مصباحی مقدم با بیان این جمله که این چنین روحیه خداترسی موجب شد که ایشان شجاع باشد و از هیچ چیزی نترسد اظهار کرد: حاج قاسم از هیچ چیز نمی‌ترسید و واهمه‌ای نداشت و معتقد بود اگر نوبت من شده باشد برایم حادثه رخ می‌دهد و اگر نوبت من نشده باشد جای نگرانی نیست. از علی (ع) روایت است که زره حضرت فقط سینه ایشان را می‌پوشاند و پشت حضرت پوشیده نبود و می‌گفتند هیچ‌گاه پشت به دشمن نمی‌کنم و هر چه هست رویاروی دشمن قرار می‌گیرم. حضرت به عمق لشگر دشمن می‌رفت؛ برخی واهمه داشتند که امیرالمومنین چه می‌شود، حضرت می‌فرمود خداوند برای من محافظانی قرار داده و تا هستند برای من آسیبی رخ نمی‌دهد و هر وقت اجل من رسید خداوند این محافظان را بر می‌دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: شهیدسلیمانی چنان اعتقادی به خداوند داشت که با شجاعت به دل خطر می‌رفت. صحنه‌های متعددی ایشان وارد میدان جهاد شد، هم در دوران دفاع مقدس که فرمانده لشگر ثارالله بود و پیشتاز و هم در دوران فرماندهی سپاه قدس که با ملت‌های مختلف و با شخصیت‌های ذی نفوذ و تاثیرگذار در سطوح مختلف ارتباط داشت. ایشان در جنگ سوریه یک دیدار با پوتین برگزار کرد و پوتین تحت تاثیر سردار سلیمانی قرار گرفت. پوتین که شخصیت کوچکی نیست و یک سیاستمدار برجسته و بسیار باسابقه‌ای است که تحت تاثیر حرف شهید سلیمانی قرار گرفت و وارد جنگ سوریه شد و قدرت هوایی خود را به کمک مستشاری ایران و قدرت زمینی سوریه آورد. اگر حمایت‌های روسیه نبود یقینا این جنگ خیلی طولانی‌تر می شد و به هم ریختن داعش به این راحتی اتفاق نمی‌افتاد.

حاج قاسم اجازه نمی‌داد خودروهای تشریفاتی در اختیارش باشد و یا برایش محافظ بگیرند

وی با بیان این جمله که سردار سلیمانی یک شخصیت نظامی، سیاسی و دیپلمات و معنوی و مردمی بود اظهار کرد: حاج قاسم همواره خنده بر لب داشت و با مردم خاضعانه و متواضعانه ارتباط برقرار می‌کرد. بدون آن‌که برای خود تشریفاتی قائل شود و اجازه دهد برایش تشریفات قائل شوند. شهید سلیمانی ساده زیست بود؛ هم از نظر خانه و هم از نظر وسیله نقلیه که در اختیارشان قرار داشت. حاج قاسم ساده‌ترین وسیله‌ها را استفاده می‌کرد و اجازه نمی‌داد خودروهای تشریفاتی در اختیارش باشد و یا برایش محافظ بگیرند. گاهی به صورت پنهان برای او محافظ می‌گذاشتند و این نشان می‌دهد یک شخصیت فوق العاده است و بی‌جهت نیست که محبوب دل‌هاست.

سردار سلیمانی در سن 62 سالگی مانند یک جوان 30 ساله کار می‌کرد

مصباحی مقدم در ادامه مطرح کرد: خداوند وعده داده اگر کسی ایمان به خداوند بیاورد و اعمال صالح انجام دهند خداوند محبت آنها را در دل مردم می‌اندازد. واقعا شهید سلیمانی این‌گونه بود، مسیحی و زرتشتی و در عراق ایزدی‌ها چرا به شهید سلیمانی عشق می‌ورزیدند؟ چون می‌دانستند که او منجی آن‌هاست و آن‌ها را از سلطه جهنمی داعش نجات داد. داعش بسیار بی‌رحم بود و به زنان و کودکان و پیرمردها رحم نمی‌کرد و پیروان ادیان دیگر را جهنمی می‌دانست. شهید سلیمانی مدافع ملت‌ها بود برای همین محبوب همه ملت‌های منطقه شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که مسئولین ساده زیستی سردار سلیمانی را سرلوحه کار خود قرار دهند گفت: سختگی ناپذیری و تلاش بی‌وقفه و بی‌منت و ساده‌زیستی حاج قاسم باید برای مسئولین الگو باشد. سردار سلیمانی تمام حضور و رفتار و اخلاقش الگو است. ایشان در سن 62 سالگی مانند یک جوان 30 ساله کار می‌کرد و این یعنی جوان نباید صبح تا لنگ ظهر بخوابد بلکه باید تلاش خود را امیدوارانه آغاز کند.

وی در پایان افزود: به حاج قاسم غبطه می‌خورم و خودم را مقابل او کوچک می‌دانم. ان‌شاءالله خداوند او را در کنار رحمت و برکت خودش قرار بدهد و جایگاه های عالی را در بهشتش برای او مقرر کند.

آیا این خبر مفید بود؟