سفیر ایران: هیچ طرفی اجازه دخالت در انتقال سوخت به لبنان ندارد

به گزارش رکنا، محمد جلال فیروزنیا در گفت و گو با شبکه خبری المنار با بیان اینکه این کشتی ها به زودی به دست ملت لبنان خواهد رسید افزود: ما در کنار ملت های منطقه و علیه سیاست گرسنه نگه داشتن ملت ها هستیم، سیاستی که نه تنها علیه ملت لبنان بلکه علیه ملت های ایران، عراق و منطقه است.

وی افزود: این عملیات در چارچوب روابط برادرانه میان دو کشور و تجارت قانونی به شمار می رود و دلیلی برای دخالت هیچ طرفی وجود ندارد و آمریکایی ها و یا دیگران حق دخالت در این باره را ندارند.

وی اظهارات آمریکایی ها مبنی بر تحریم نفتی ایران در این زمینه را غیرقانونی دانست و گفت آمریکایی ها حق ندارند در روابط بین ما (و لبنان) دخالت کنند. این موضوع به لبنان و ایران مربوط می شود و ربطی به آمریکایی ها ندارد.

سفیر ایران در بار چگونگی ورود کشتی های حامل سوخت ایران به لبنان نیز گفت که این موضوع به طرف لبنانی و دست اندرکاران لبنانی و برادران حزب الله و طرف های ذیربط مربوط می شود.

وی در باره حل مشکل برق لبنان نیز گفت که حل مشکل برق را به دولت لبنان در مراحل مختلف پیشنهاد داده ایم و ما در این زمینه دارای توانمندی هایی هستیم.

فیروزنیا همچنین با تجلیل از مقاومت گفت: ما افتخار می‌کنیم و بسیار خرسندیم که مقاومت بیش از هر زمان دیگری، قدرتمندتر شده است.

سفیر ایران افزود: مقاومت در زمینه تحکیم امنیت و ثبات در لبنان تلاش می کند و  نقش برجسته و موثری در زمینه امنیت منطقه ای و مبارزه با تروریسم دارد.

وی درباره کمک های ایران نیز گفت: مهمترین کمک ها در زمنیه حمایت از مقاومت لبنان برای مقابله با رژیم صهیونیستی بود و پس از جنگ ۳۳ روزه، ما برای بازسازی، در کنار مقاومت و ملت لبنان بودیم.

آیا این خبر مفید بود؟