سئوال زنگنه از جلیلی: بگویید رابطه شما و ستادتان با بابک زنجانی چیست؟

عصر ایران در ادامه آورده است ، بیژن نامدارزنگنه   افزود : اصلا آقای جلیلی باید توضیح بدهد رابطه بابک زنجانی با ایشان و ستادشان چیست؟ چه رابطه ای دارند؟

وزیر اسبق نفت در نشستی با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه‌ی انرژی تاکید کرد: حالا درباره‌ی مجرمی که 2.7 میلیارد دلار پول کشور پیش او بوده است، می گویند این را گرفتند تا تحریم‌ها را دور نزند. خود آقای میرکاظمی من را بارها برد در کمیسیون انرژی و پرسید چرا علیه بابک زنجانی کار نمی‌کنید حالا چرا حرف نمی‌زنید؟ ایدئولوژی این قدر مقدس است؟ حزب این قدر مقدس است؟ خودت یادت نیست. خودت من را بردی و گفتی با بابک زنجانی کوتاهی می‌کنید. مگر ما می‌توانیم به کسی حکم محکومیت و اعدام بدهی؟ این کار قوه قضاییه بوده است.

زنگنه اظهار کرد: بابک زنجانی یک مجرم محکوم به اعدام با حکم قطعی بوده است، آقایان در این مدت تلاش دارند وی را تبدیل به قهرمان ملی و قهرمان دور زدن تحریم‌ها کنند .شرم اور است . اصلا اقای جلیلی باید توضیح بدهد رابطه بابک زنجانی با ایشان و ستادشان چیست؟ چه رابطه ای دارند؟

زنگنه گفت: بابک زنجانی 2.7 میلیارد دلار پول گرفته بود، نه اینکه نفت فروخته باشد، پول نقد گرفته بود تا به افراد بدهد. همه‌اش قلابی و حقه بازی بود. از آقای اژه‌ای بپرسید. خیلی خوب ایشان را می‌شناخت و تحلیل خوبی از شخصیت و رفتار وی داشت .

حکم اعدام بابک زنجانی با پرداخت بدهی هایش به ۲۰ سال  کاهش یافت 

به گزارش رکنا  ، سخنگوی قوه قضاییه روزسه شنبه یازدهم اردیبهشت 1403 خبرداد، حکم اعدام بابک زنجانی نقض و تبدیل به ۲۰ سال حبس شد.

اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده بابک زنجانی اعلام کرد: زنجانی با توجه به همکاری هایی که در طول زندان کرد و بیش از ۱۰ سال در حبس است، اموال این فرد در خارج کشور شناسایی شد و با اعزام کارشناسان مربوطه ارزیابی ها انجام شد و پس از بازگشت اموال به کشور و با گزارش مقامات ذی صلاح در خصوص استرداد اموال درخواست عفو محکوم علیه بابک زنجانی توسط دادگستری مطرح شد.

وی افزود: سپس از ریاست قوه در اجرای دادنامه درخواست شد و با تایید ایشان و موافقت رهبری ایشان حکم اعدامش نقض و تبدیل به ۲۰ سال حبس شد. بابک زنجانی بیش از ۱۰ سال در حبس است.

کدخبر: 1014645 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟