فایل سؤالات امتحانی در فضای مجازی را باز نکنید / هشدار جدی فتا

به گزارش رکنا ، سرهنگ داوود معظمی گودرزی ، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ با بیان این مطلب گفت: در فصل امتحانات ممکن است برخی افراد سودجو با ترفندهایی مانند فروش سؤالات امتحان نهایی و ... نسبت به کلاهبرداری از دانش آموزان و خانواده‌هایشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این افراد با ایجاد درگاه‌های جعلی فروش، اقدام به فیشینگ می‌کنند، اظهارکرد:‌ ممکن است افراد سودجو با طرح قیمت‌های بسیار ارزان برای فروش سؤالات اقدام به هدایت کاربران به صفحات جعلی کرده و از این طریق حساب بانکی آنها را خالی کنند.

همچنین ممکن است در مواردی سؤالات تقلبی را به دانش آموزان فروخته و این افراد با این تصور که سؤالات را دریافت کرده‌اند، از مطالعه باقی موارد خودداری کرده و درامتحانات دچار مشکل شوند.

در مواردی هم این احتمال وجود دارد که افراد سودجو اقدام به انتشار فایل‌هایی در فضای مجازی کرده و ادعا می‌کنند که حاوی سؤالات امتحانی است، اما این فایل‌ها در واقع حاوی بدافزار بوده و پس از دانلود و اجرا، اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت می‌برد.

گودرزی ادامه داد:  هشدار ما به تمامی دانش آموزان و خانواده‌های آنان این است که به هیچ عنوان فریب چنین ادعاهایی را نخورند، چرا که اساساً احتمال نشت سؤالات امتحانی  وجود ندارد و افرادی هم که چنین ادعایی کنند، ادعایشان کذب است و قطعاً هدفشان سودجویی و کلاهبرداری است.

آیا این خبر مفید بود؟