انفجار مرگبار خانه روستایی در کوهدشت / 2 دختربچه زیر آوار مرگ تنها شدند + عکس

از خانواده 6 نفره عزیزی، تنها 2 دختر قد و نیم‌ قد از حادثه مرگبار انفجار پنجشنبه‌ شب در روستای بساط‌بیگی بخش کوهنانی کوهدشت استان لرستان جان سالم به‌در بردند اما پدر ۴۶ ساله، مادرباردار ۳۵ ساله و برادر نوجوان ۱۵‌ساله‌شان جان خود را از دست دادند.

به گزارش رکنا، یکی می‌گوید انفجار ناشی از نشت گاز عامل مرگ این چهار نفر بوده اما بعضی دیگر معتقدند این حادثه در اثر انفجار ناشی از مواد محترقه رخ داده است.

روز پنجشنبه بود و اهالی روستا به رسم همیشگی به مزارستان روستا رفتند تا بر مزار درگذشتگان فاتحه‌ای بخوانند. ساعت ۱۲و۲۶دقیقه بود. همگی در حال فاتحه خواندن بودند که ناگهان شنیدن صدای انفجار مهیبی، همه چشم‌ها را به سمت روستا برگرداند.

دود غلیظی به آسمان برخاسته بود. حجم دود نشان می‌داد حادثه رخ داده، بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنند. مردم حاضر در مزارستان با عجله به سمت محلی که دود از آن بلند می‌شد، حرکت کردند. وقتی رسیدند، از خانه نبی عزیزی، تقریبا هیچ چیز باقی نمانده بود. حجم آوار و تخریب بسیار زیاد بود. آن روز نبی، همسر و پسرش در خانه بودند.

اهالی دست به کار شدند تا آنها را از زیر آوار بیرون بکشند اما حجم آوار آن‌قدر زیاد بود که همه می‌دانستند هیچ‌کس از آنجا زنده بیرون نمی‌آید.

 نشت گاز بوده است نه مواد محترقه

فرهاد حسن‌پور، یکی از اهالی روستا می‌گوید: روز حادثه، اهالی روستا به بهشت زهرا رفته بودند اما نبی، همسر و پسرش دانیال نرفتند. همسایه‌ها به همسر نبی گفته بودند با آنها به مزارستان بیاید اما او چون چیزی به فارغ شدنش نمانده بود، به خانم‌ها گفته بود که دل درد و کمردرد دارد و برای همین ترجیح می‌دهد در خانه بماند و استراحت‌کند.

پس از وقوع انفجار، همگی به سمت خانه نبی راه افتادیم و وقتی رسیدیم، دیدیم بخشی از خانه به‌طور کل از بین رفته است. با کمک اهالی آوارها را کنار زدیم و اجساد 3 نفرشان را بیرون کشیدیم. انگار آن روز اهالی خانه در حال درست کباب‌کردن روی منقل بودند. شدت انفجار آن‌قدر قوی بود که منقل کباب را به خیابان اصلی پرت کرده بود. 2 دختر هشت و ۱۲ ساله نبی زنده مانده‌اند. دختر بزرگ‌تر هنوز هم متاسفانه شوک‌زده است و می‌گوید چرا خانه‌مان خراب شده‌است.

محمد کاظمی، برادر همسر نبی نیز از این حادثه شوکه است. او هنوز هم باور نمی‌کند سه نفر از اعضای خانواده‌اش را به این سادگی از دست داده باشد. او به ما می‌گوید: نبی از مدت‌ها پیش متوجه نشتی و پیچیدن بوی گاز شده بود و برای همین به اداره گاز منطقه مراجعه کرد و موضوع را به آنها خبر داد.

دوبار هم رفت اما از طرف اداره گاز کسی نیامد نشتی گاز را بررسی کند تا این‌که این حادثه تلخ اتفاق افتاد. خانه خواهرم زیرزمین بدون پنجره‌ای داشت که روز حادثه، گاز نشت شده به درون آن نفوذ کرده و انباشته شده بود. دو دخترش در ساختمان و در حال تماشای فیلم بودند اما سه نفر دیگر در زیرزمین بودند.

دانیال پسر خواهرم رفته بود دوچرخه‌اش را از زیرزمین بردارد. به محض این‌که کلید برق را زد، به خاطر گازی که در زیرزمین متراکم شده بود، ناگهان انفجار رخ داد. پس از انفجار صدها نفر از مردم روستا به خانه نبی آمدند و آوارها را کنار زدند و اجساد را بیرون آوردند.

نیروی انتظامی که آمد گفت چند بسته سیگارت در خانه پیدا کرده‌است اما از اداره گاز که آمدند و بررسی کردند، گفتند عامل اصلی انفجار خانه، نشت گاز بوده‌است. چطور ممکن است ترکیدن چند بسته سیگارت، سقف خانه را با کلی تیرآهن پایین بیاورد؟ حالا هم به ما گفته‌اند در حال تحقیقات و بررسی علت انفجار هستیم.

منبع: جام جم

آیا این خبر مفید بود؟