ناپدید شدن 5 ملوان ایرانی در دریای عمان / طوفان شدید لنج ها را به صخره کوبید + فیلم
حجم ویدیو: 2.54M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20

عطاالله رییسی امروز اظهار کرد: یک لنج صیادی دچار نقص فنی شده و یک لنج دیگر با ۱۶ سرنشین که برای نجات و هدایت لنج به حوضچه بندرصیادی وارد دریا می شوند در مسیر دچار طوفان شده و طنابی که لنج را بکسل کرده بود پاره و به پنکه لنج برخورد می کند.

به گزارش رکنا، معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: متاسفانه طوفان ۲ لنج صیادی را به صخره می‌کوبد و در پی آن ۲ لنج شکسته و غرق می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه ۱۶ سرنشین ۲ لنج صیادی بعد از حادثه به دریا می زنند و ۱۱ نفر خودشان را به ساحل می‌رسانند و پنج صیاد باقی‌مانده همچنان بعد گذشت بیش از ۱۰ ساعت مفقودی خبری از آنان نیست.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان تصریح کرد: عملیات جستجوی صیادان در بندر پسابندر ادامه دارد.

رییسی گفت: متاسفانه طوفان حاره ای شاهین خسارت زیادی به زیرساخت های بنادر صیادی و سوله های ماهی وارد کرده و سقف برخی از آنان را کنده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان با بیان اینکه براورد خسارت بعد از طوفان انجام و اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: بیش از ۲۵ هزار صیاد و یکهزار لنج و هزار و ۵۰۰ قایق در چهار شهرستان چابهار، دشتیاری، زرآباد و کنارک در حال فعالیت هستند.

وی گفت: هشدارهای لازم هواشناسی درخصوص منع تردد شناورها به صیادان داده شده و  لنج و قایق‌ها به مکانی امن انتقال داده شده‌اند.

مصدومیت ۱۳ نفر در طوفان شاهین

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بر اثر طوفان در سیستان و بلوچستان ۱۳ نفر تا ساعت ۲۰ شنبه مصدوم شدند افزود: مصدومان بر اثر سقوط از ارتفاع دچار تروما شدند.

خالدی با اشاره  به تداوم طوفان شاهین گفت: محور فرعی نگور به سمت جاده ساحلی بریس به علت طغیان رودخانه مسدود شده است.

به گفته وی، به دنبال این طوفان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، پنج دستگاه آمبولانس از زاهدان به چابهار انتقال یافتند.

آیا این خبر مفید بود؟