حذف یکی دیگر از متقاضیان مسکن ملی در زمان تحویل آپارتمان توسط بنیاد مسکن / اصل پولم را پس دادند و تمام!

به گزارش رکنا، در حالی سال گذشته مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که هیچ متقاضی از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن حذف نخواهد شد و سقف واریزی هر متقاضی هر بار 40 میلیون تومان است، اما هم اکنون برخی متقاضیان را به دلیل عدم تکمیل سقف آورده های عجیب و غریب و واریزی های سنگین هنگام تحویل بابت هزینه مشاعات، که به هیچ عنوان با شرایط متقاضیان مسکن ملی که اغلب از قشر ضعیف جامعه هستند و تمام طرح های مسکن دولت ها تا امروز برای خانه دار شدن این قشر بوده است، بسیار دور از انصاف است و با این روش متقاضی که توان پرداخت این حجم از مبالغ گزاف را در مدت کوتاهی ندارد در وضعیت انصراف قرار میدهند و واحد او را به دیگری واگذار می کنند. این در حالی است که در برخی از پروژه های دیگر مسکن ملی اینگونه افراد را یا در انتخاب واحد در اولویت های آخر و واحدهای کوچکتر و نامرغوب تر (از نگاه کارشناسی) قرار می دهند و یا به پروژ ه هایی با پیشرفت کمتر به عنوان تنبیه و جریمه انتقال می دهند و یکسره حذف نمی کنند.

مسئله ای که رکنا در گزارشی مفصل با عنوان (( ظلم بنیاد مسکن به متقاضی مسکن ملی دماوند/ پولت را پس بگیر و برو! )) به آن پرداخت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در جوابیه ای (اینجا) حذف شدن متقاضی را تایید کرد.

در ادامه گفتگوی متقاضی دیگری از طرح نهضت ملی مسکن دماوند، پروژه محک 1با وضعیت مشابه که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران حذف شده است را بخوانید:

این متقاضی با بیان اینکه به من می گویند که واریزی شما کم بود و حذفتان کردیم به خبرنگار رکنا گفت: بابت مسکن ملی دماوند محک 1 من تا آذر ماه سال 1402  273 میلیون تومان واریزی داشتم. از سال 99 واریزی های خود را به موقع پرداخت کردم که سال گذشته هر 3 ماه یکبار 4 پیامک واریز 90 میلیون تومانی ارسال شد.

این متقاضی در ادامه گفت: چند بار به بنیاد مسکن دماوند مراجعه کردم و به کارمند آنجا گفتم؛ این همه واریزی برای یک کارگر زیاد است و واقعا در توان من نیست. آنها در جواب گفتند؛ شما هر چه پول دستت آمد واریز کن تا حذف نشوی و هیچ سقفی برای واریزی تعیین نکرد که چقدر باید واریزی داشته باشیم و من هم طبق گفته آنها هر پولی که به دستم رسید، واریز کردم.

این متقاضی افزود: برج 9 پارسال برای من پیامک حذف به اسم ابلاغیه ارسال شد که من چون به اینترنت دسترسی نداشتم، نتوانستم آن را باز کنم و دقیقا یک ماه بعد پیامکی آمد که از پروژه حذف شدید. قبل از اینکه پیامک حذف برای من ارسال شود، هر چه به سایت مسکن ملی مراجعه کردم که ابلاغیه را در صفحه اطلاعاتم ببینم، به هیچ عنوان صفحه من باز نمی شد اما الان به راحتی کد ارسال می شود و تمام اطلاعات بالا می آید.

متقاضی طرح نهضت ملی مسکن دماوند، پروژه مهک یک

این متقاضی با بیان اینکه بعد از پیامک به بنیاد مسکن مراجعه کردم، به خبرنگار رکنا گفت: به من گفته شد باید 700 میلیون تومان واریز می کردی. به آنها گفتم هیچ سقفی برای من تعیین نشده بود و حالا می توانم بقیه واریزی را انجام دهم. ولی قبول نکردند و نه تنها من را حذف کردند که سریعا یکی را جایگزین من کردند.

این متقاضی با بیان اینکه من متقاضیانی را می شناسم که واریزی شان از من کمتر بوده ولی حذف نشدند، گفت: نمی دانم، شاید این متقاضی ها آشنا دارند که حذف نشده اند. طبق قرارداد سال 99 ما باید در کل 270 میلیون تومان واریزی داشته باشیم که 150 میلیون تومان واریزی متقاضی و 120 میلیون تومان وام بانکی است. آنقدر پروژه را طولانی کردند و به موقع واحدها را تحویل ندادند تا تورم بالا رفته و حالا باید حدود 700 میلیون تومان واریزی داشته باشیم.

این متقاضی با بیان اینکه هیچگونه پیامکی مبنی بر اخطار قبل از حذف از پروژه برای من ارسال نشد، گفت: تنها پیامکی که برای من ارسال شد، پیامک حذف بود و قبل از این هیچ پیامکی مبنی بر اینکه قصد حذف من را دارند برایم ارسال نشد که بدانم قرار است چه بر سر من بیاید. وقتی پیامک حذف برای من ارسال شد به بنیاد مسکن مراجعه کردم و آنها گفتند، اخطارها و ابلاغیه ها در سایت برایت ارسال شده است، این در حالی است که قبل از ارسال پیامک حذف از پروژه، هر بار به سایت مراجعه می کردم، موفق به مشاهده اطلاعات شخصی خود نمی شدم.(قابل ذکر است که متقاضی دیگری در گزارش رکنا نیز به این نکته اشاره کرده بود.) و حالا که از پروژه حذف شده ام به راحتی می توانم اطلاعات شخصی خود را ببینم. این در حالی است که حتی در این مدت شماره خود را تغییر ندادم.

این متقاضی با بیان اینکه وقتی پیامک حذف برایم ارسال شد، من همان روز به بنیاد مسکن مراجعه کردم و گفتم که شما به من گفتید هرچقدر می خواهی واریز کن، چرا برای من سقف پرداخت تعیین نکردید تا به این مرحله حذف نرسم؟ الان هم به من بگویید چقدر معوقه دارم تا پرداخت کنم و من را حذف نکنید یا در پروژه دیگر جایگزین کنید، اما قبول نکردند.

این متقاضی مدعی شد: همانجا با گوش های خود شنیدم که به فردی تماس گرفتند و گفتند که پولت را حاضر کن، یک متقاضی حذف شد.

این متقاضی گفت: روز دوشنبه 21 خرداد 1403 مبلغ 280 میلیون تومان به حساب من واریز کردند و دیگر تمام شد و کل پولی که در این چند سال واریز کردم را به من پس دادند و من را حذف کردند.

این متقاضی در آخر به خبرنگار رکنا گفت: من 18سال است که در یک شرکت راه سازی در دماوند کار می کنم. آسفالت تمام کوچه پس کوچه های دماوند را من درست کردم، اما الان دستم به جایی بند نیست و با زن و دو تا بچه در دماوند مستاجر هستم. واقعا ماندم چه کنم. اگر بتوانید کمکم کنید و مشکل من را به گوش مسئولین برسانید، ممنون می شوم.

گزارش های دیگر رکنا درخصوص طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف کشور به شهر زیر است:

*نامه متقاضیان مسکن ملی به رئیس جمهور شهید! / وضعیت خانه های نیمه کاره ما بعد از این چه خواهد شد؟ (واوان، اسلامشهر، استان تهران)

*نیمی از پروژه های مسکن ملی رباط کریم روی چاه های زیرزمینی و قنات در حال ساخت است! (رباط کریم، استان تهران)

*ظلم بنیاد مسکن به متقاضی مسکن ملی دماوند / پولت را پس بگیر و برو! (دماوند، استان تهران)

*می توانی پرداخت کن، نمی توانی به سلامت! / بدعت جدید وزارت راه در پول گرفتن از مسکن ملی ها! (واوان، اسلامشهر، استان تهران)

*پروژه نهضت ملی مسکن شاهین شهر اصفهان به جای پیشرفت پسرفت داشته/ فقط پول می گیرند و دیگر هیچ! (شاهین شهر، استان اصفهان)

*وضعیت پروژه 600 واحدی مسکن ملی واوان اسلامشهر پس از 4 سال اسفبار است +تصاویر (واوان، اسلامشهر، استان تهران)

*متقاضیان مسکن ملی پاکدشت پورشه سوار نیستند!+ عکس و فیلم (پاکدشت، استان تهران)

*پروژه مسکن ملی واوان اسلامشهر با 40 درصد پیشرفت دهه فجر افتتاح می شود؟ (واوان، اسلامشهر، استان تهران)

*طرح نهضت ملی مسکن کازرون پس از 2 سال فقط یک زمین و دیگر هیچ! / شهرداری کازرون بیشترین همکاری را داشته است (کازرون، استان فارس)

*ظلم مسکن ملی رباط کریم به متقاضیان / پیمانکاران با زندگی مردم بازی می کنند (رباط کریم، استان تهران)

*زندگی متقاضیان مسکن ملی در حال فروپاشی است / به داد متقاضیان مسکن ملی شهرستان دماوند برسید! (دماوند، استان تهران)

*پروژه مسکن ملی پردیس گرانتر از واحدهای آماده تمام می شود / پول صاف کردن تپه ها را هم مردم باید بپردازند! (پردیس، استان تهران)

*پروژه مسکن ملی نصیرشهر فقط یک نام روی دیوار! / عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در پروژه های مسکن ملی (نصیرشهر، استان تهران)

*عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در پروژه های مسکن ملی هشتگرد / پس از 2 سال فقط یک گودال؟! + تصاویر (هشتگرد، استان تهران)

*اینجا قبرستان نیست مسکن ملی هشتگرد است / بیش از 2 هزار خانوار سرگردانند! + فیلم و عکس های تاسف بار (هشتگرد، استان تهران)

کدخبر: 1006212 ویرایش خبر
لینک کپی شد
سمیه باغی دبیر: اصغر آزاددل
آیا این خبر مفید بود؟