هنوز ابلاغیه ای برای برگزاری امتحانات نهایی توسط سازمان ملی سنجش به دست نرسیده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، محسن زارعی ، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش ، ضرورت تشکیل سازمان ملی سنجش ، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، احساس می شد. این یک آسیب برای کشور است که آمار بیکاران فارغ التحصیل از آمار بیکاران بی سواد بیشتر است. چه کسی باید پاسخگوی این موضوع باشد؟ برای بررسی این موضوع، لازم است یک مجموعه بررسی کند که نظام آموزش و پرورش کشور را رصد کند. سالها سازمان سنجش ، تنها کاری که انجام نمی داد سنجش آموزش کشور بود و صرفا مشغول کارهای اجرایی از جمله برگزاری آزمون بود؛ لذا به دلیل وجود شکاف بین آموزش و پرورش و آموزش عالی، آموزش عالی و بازار کار و...، می بایست رصد دقیقی بین اینها انجام می شد.

وی در ادامه افزود: اولا سازمان ملی سنجش همچنان استقرار پیدا نکرده و هنوز رئیس ندارد. برخی نیز می گویند سازمان سنجش ارتقا پیدا کرده و به عنوان سازمان ملی سنجش رسیده است؛ ولی اینطور نیست و سازمان سنجش می بایست تمام امکانات و نیروی انسانی خود را در اختیار سازمان ملی سنجش قرار دهد. اتفاقا سازمان سنجش به وظایفش به درستی عمل نکرد که در نهایت به تشکیل این سازمان جدید منتج شد. 

زارعی تاکید کرد: صرفا این موضوع مطرح شده است که سازمان سنجش که از طریق برگزاری آزمون سراسری و آزمون های استخدامی آموزش و پرورش، درآمد سرشاری دارد، از محل این درآمدها به آموزش و پرورش کمک کند تا آزمون نهایی برگزار شود. 

این مقام مسئول در آموزش و پرورش تاکید کرد: هنوز این تصمیم ابلاغ نشده است و بر مبنای یک خبر نمی توان موضع گرفت. هر زمان که وقتش رسید، در مورد سال بعد صحبت می کنیم. دانش آموزان اطمینان داشته باشند که متولی برگزاری هر آزمونی، همکاران خودمان هستند. حالا اینکه چه کسی در سطح کلان آن را اجرا کند فرقی ندارد. طراح، مراقبین، مصححین و... معلمان خود دانش آموزان هستند و اینها یک اصل است که هیچ کس آن را زیر پا نمی گذارد.

کدخبر: 997993 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟