رئیسی: نباید درباره ساختمان های ناایمن اغماض شود / تجهیزات آتش نشانی باید به‌روزرسانی شود + عکس

به گزارش رکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان که پنجشنبه شب در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد ضمن گرامیداشت مقام شامخ همه شهدا به ویژه شهدای ایثارگر آتش‌نشان، گفت: روز آتش‌نشان فرصتی است برای تجلیل از مقام ایثار، گذشت و فداکاری آتش‌نشانان و همه عزیزانی که جان‌شان را برای دفاع از دین، وطن و مردم فدا کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه این روحیه ایثار و گذشت بسیار ارزشمند و قابل تقدیر و تجلیل است، افزود: آتش نشانی فقط شغل نیست بلکه جایگاه بسیار ارزشمندی است که به نجات جان مردم می انجامد.

آیت الله رئیسی با تقدیر از پیوستن خانم های آتش نشان آموزش دیده به نیروهای عملیاتی آتش نشانی، بر ضرورت مقوله پیشگیری تاکید کرد و گفت: رسانه ملی و نهادهای آموزشی نقش مهمی در این زمینه دارند.

نظارت موثر در ساخت و سازها و همچنین ساختمان های ناایمن از دیگر نکات مهم صحبتهای رییس جمهور بود. رئیسی از سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها خواست با جدیت به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: نسبت به ساختمان‌های ناایمن به هیچ‌وجه نباید اغماضی صورت گیرد و برای ایمن شدن آنها ضرب‌العجل تعیین کنید تا ما شاهد حوادث تلخی نظیر متروپل و پلاسکو نباشیم.

آیت الله رئیسی در ادامه با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها در مقابله با حوادث بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در ساخت ساختمانهای علم پایه تاکید کرد

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش مطالبات آتش‌نشان در زمینه مسکن و همچنین موضوع سختی مشاغل را مطالبات بحق و درست دانست و از شهردار تهران خواست با طرح این موضوعات در جلسات هیات دولت تحقق آنها را پیگیری کند.

رئیسی همچنین بر ضرورت به روز رسانی تجهیزات آتش‌نشانی در سراسر کشور با هدف کاستن از خطرات مربوط به آتش‌نشانان تاکید کرد.

رئیس جمهور در پایان سخنانش اشاره‌ای هم به حوادث اخیر کشور داشت و گفت: دشمنان ۴۳ سال است که در مواجهه با ایران اسلامی دچار خطای محاسباتی شده‌‌اند و تصور می‌کنند ایران نیز مانند برخی کشورهای سلطه‌پذیر و ضعیف است، اما اینجا ایران است، سرزمین دلیران و مردمان مقتدری که نخواهند گذاشت دشمنان با حیله‌ها و نقشه‌ها بر این کشور و دستاوردهای بزرگ ملت آن سلطه پیدا کنند.

رئیسی افزود: این برای چندمین بار است که مردم ما دشمن را ناکام گذاشتند و دشمنان باید بدانند که در مقابل ملت ایران ناکام خواهند ماند چرا که این ملت همواره پای کشور و نظام خود با قدرت خواهد ایستاد.

روز آتش نشان 2

آغاز به کار فعالیت آتش نشانان زن با حضور رئیس جمهور

رئیس جمهور پیش از آغاز این مراسم با حضور در محل یادمان شهدای آتش‌نشان از مقام شامخ آنان تجلیل کرد.

همچنین با حضور آیت الله رئیسی صد و سی و چهارمین ایستگاه آتش‌نشانی در تهران بزرگ و نیر ایستگاه هفتاد و هفت آتش‌نشانی مختص بانوان شامل ۱۶ نفر از بانوان آموزش‌دیده افتتاح شد. رئیسی در همین راستا حضور بانوان در آتش نشانی را ارزشمند توصیف کرد.

آیت الله رئیسی همچنین از نمایشگاه تجهیزات عملیاتی آتش‌نشانی شامل خودروهای تنفسی، نور افشان عملیات حریق و قایق نجات بازدید کرد.

روز آتش نشان 1

روز آتش نشان 3

روز آتش نشان 4

روز آتش نشان 5

روز آتش نشان 7

روز آتش نشان 9

کدخبر: 829451
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟