به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، علیرضا یاری مقدم در این باره گفت: قاعده کلی تا قبل از بخشنامه جدید این بود که دانش‌آموزانی که مدرک اقامتی معتبر مثل پاسپورت دارای اقامت، کارت آمایش، کارت هویت و گذرنامه خانوار داشتند مثل دانش‌آموزان ایرانی می‌توانستند ثبت‌نام کنند.

مسئول امور تحصیلی اتباع خارجی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: دانش‌آموزانی که مدرک معتبر نداشتند و صرفا برگه سرشماری داشتند، مجاز به ثبت‌نام در مدارس نبودند، اما با این دستورالعملی که از وزارت کشور صادر شده ما نباید دانش‌آموزان دارای برگه سرشماری را از تحصیل محروم کنیم و آنها باید بتوانند ادامه تحصیل بدهند.

یاری‌مقدم با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان دارای برگه سرشماری از مراجعه مستقیم به مدرسه خودداری کنند و منتظر دریافت پیامک از جانب دفاتر کفالت باشند، درمورد نحوه ثبت نام عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی اداره کل اتباع، پیامکی از جانب دفاتر کفالت به خانواده دانش‌آموزان ارسال خواهد شد. پس از دریافت پیامک آنها باید به دفاتر کفالت مراجعه ‌کنند و برگه معرفی نامه برای مدارس بگیرند.

وی افزود: تایید مدارک تحصیلی و تعیین پایه دانش‌آموزان اتباع تا پایه ششم در مدرسه، دانش‌آموزان متوسطه اول در اداره ناحیه و دانش‌آموزان پایه متوسطه دوم در اداره کل آموزش و پرورش انجام می‌شود و دانش‌آموزان با توجه به پایه آنها باید به این سه مکان مراجعه کنند.

مسئول امور تحصیلی اتباع خارجی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: مدارک تحصیلی و درس‌های کشور افغانستان با ما فرق دارد، اما ما معمولا خیلی پایه دانش‌آموزان را تغییر نمی‌دهیم و سعی می‌کنیم که همان پایه‌ای که در افغانستان تحصیل می‌کردند را در اینجا ادامه دهند ولی آزمون تعیین سطح از تمام دانش‌آموزان گرفته می‌شود تا مشخص شود در چه پایه ای تحصیل کنند.

کدخبر: 827570
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟