سرانجام پادگان 06 در گرو تصمیم شورای شهر ششم/ توسعه بوستان‌ها به نفع آیندگان + فیلم
حجم ویدیو: 10.31M | مدت زمان ویدیو: 00:01:24

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، پروژه تعیین تکلیف پادگان 06 سال‌های قبل کلید خورد و قرار بود برج های سربه فلک کشیده زیادی در این 50 هکتار ساخته شود. اما سالهاست که وضعیت پادگان 06 در حالت بلاتکلیفی است. روزی پادگان 06 را به مسکونی و سپس در دوره بعد میخواهند به بوستان تبدیل کنند. گویی پادگان 06 تبدیل به قفل بزرگی شده که باز کردن آن فقط از عهده شهردار و شورای شهر جدید بر می‌آید. 

اولین بار در سال 72 بحث انتقال پادگان‌ها و اراضی نظامی به خارج از شهر مطرح و مقرر شد زمین های نظامی برای تامین خدمات هفتگانه شهری واگذار شود اما این مساله در دهه 70 به قانون تبدیل نشد.

اواخر دهه 80 موضوع انتقال پادگان ها تبدیل به قانون شد؛ اما در این قانون تاکید شد که شهرداری ها باید برای تبدیل پادگان ها، پول آن‌را پرداخت کنند و به اصطلاح زمین های پادگان ها را بخرند و در این قانون تاکید شده بود که این زمین ها به قیمت 35 درصد املاک پیرامون با کاربری مسکونی خریداری شود. البته مدل دومی نیز در قانون پیش بینی شده که در آن باید 40 درصد مساحت زمین خدمات عمومی تامین شود و 60 درصد دیگر برای تامین هزینه های انتقال پادگان بارگذاری شود.

سال 86 در  طرح جامع  تهران بحث پادگان ها دوباره مطرح شد و اتفاقی در تدوین این طرح افتاد. برخی از پادگان‌ها در طرح تفصیلی مصوب سال 91 بجای آنکه کاربری نظامی داشته باشند، به پهنه «M» و «S» تبدیل شدند، پهنه‌ای که اجازه کار، فعالیت و سکونت در آن مجاز است و این پهنه گذاری‌ها هزینه تملک را سنگین تر از گذشته کرد.

در سال 92 شهرداری منطقه 4 توافقی با ارتش برای بارگذاری پادگان 06 مطابق پهنه بندی طرح تفصیلی داشت. در این توافق مقرر شده بود که 70 درصد زمین های این پادگان به پارک عمومی و 30 درصد نیز بارگذاری شود. در این توافق مساحت بارگذاری معادل یک میلیون و 600 هزار متر مربع بود و قرار شد در این مساحت، مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری و... ساخته شود و در جریان این توافق مقداری پول به عنوان عوارض به شهرداری نیز پرداخت شده است.

اما  اجرای آن توافق مشروط به تصویب در کمیسیون ماده 5 بود که کمیسیون سقف بارگذاری در این پادگان را به یک میلیون و 200 هزار متر مربع کاهش داد و طرح برای تصویب نهایی به شورای عالی معماری و شهرسازی ارجاع شد. این حجم بارگذاری و نوع چینش و ترکیب کاربری ها مورد اعتراض برخی از اعضای شورای چهارم شهر تهران، میراث فرهنگی و دبیر وقت شورای عالی شهرسازی و معماری قرار گرفت، چراکه این شورا تاکید داشت در این طرح می بایست فضای سبز و عرصه های تاریخی حفظ شود و مشکلی نیز بابت ترافیک در منطقه ایجاد نشود.

در این طرح قطعا به فضای سبز نیز آسیب وارد می شد و طراحی آن به گونه ای بود که فضای سبز آن در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت و عملا به عنوان فضای سبز و باز مجتمع های طراحی شده با کاربری مسکونی، تجاری، اداری و... مورد استفاده قرار می گرفت، درحالی که در شورای عالی شهرسازی سه موضوع حفظ فضای سبز، حفظ بناهای تاریخی و حل مسئله ترافیکی از طراحان خواسته شده بود.

 از سال 97، با دستور حناچی، شهرداری تهران وارد مذاکره جدیدی با ارتش شد اما نتیجه ای حاصل نشد. حال در دوره جدید باید ببینیم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

در 30 سال گذشته ریه شهر دچار مشکل شد

جعفر شربیانی عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با پادگان 06 و وضعیت ساخت و سازهای آن به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: دوره‌های قبل تصمیم بر آن می‌شود که این پادگان مسکونی شود اما در دوره پنجم شورای شهر این تصمیم گرفته می‌شود که این پادگان تبدیل به بوستان شود.

او ادامه داد: نظر شخصی بنده این است که ما هرچه بتوانیم استرداد زمین‌های بایر و دایر را به سمت فضای سبز و بوستان ببریم. یک خدمت بزرگ به آیندگان و فرزندانمان کرده‌ایم.

شربیانی در پایان تاکید کرد: در سه دهه اخیر بی مهری با باغات باعث شده است تا ریه‌های شهر تهران دچار مشکل شوند و بخشی از آلودگی هوا به دلیل همین موضوعات است. ما هرچه توسعه فضای سبز را در شهر تهران به صورت استانداردهای روز و جهانی بالا ببریم قطعا برای مردم تهران و آیندگان بهتر است.

آیا این خبر مفید بود؟