آمار کرونا در ایران تا امروز چهارم شهریورماه / ۶۹۴ ایرانی دیگر جانباختند

آمار کرونا در ایران / آمار کرونا در ایران همچنان بحرانی است. آمار کرونا در ایران بوی مرگ می دهد. آمار کرونا در ایران از رقم ابتلا بالای ایرانیان به این ویروس کشنده خبر می دهد. آمار کرونا در ایران نشانگر کمبود واکسن و نحوه نادرست و غیرعلمی واکسیناسیون است. آمار کرونا در ایران باید با مدیریت جدید، سامانی در مسیر مهار کرونا بگیرد زیرا سویه های جدید کرونا در راه است و اینبار جان نسل جوان کشور را نشانه گرفته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، وزارت بهداشت اعلام کرد:

تا کنون ۱۷ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۲۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۳۰۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۴ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۵۵ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

از دیروز تا امروز ۴ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۶ هزار و ۷۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۹۴۰ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۸۳۳ هزار و ۱۳۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۴ هزار و ۷۱۶ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۴ میلیون ۵۳ هزار و ۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۷۸۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۸ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

گفتنی است؛ در 24 ساعت گذشته 447 هزار و 936 دُز واکسن جدید کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل واکسیناسیون به 24 میلیون و 922 هزار و 555 دُز رسید.

تا کنون 21.4 درصد جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا دریافت کرده اند، اما هر دو دُز واکسن تنها به 8.6 درصد جمعیت کشور تزریق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟