اخراج کادر درمان جوان گیلانی از بیمارستان + جزئیات

جوان 36 ساله اهل رشت به دلایل نامعلوم، از سمت خود با  گزینش علوم پزشکی استان گیلان از کار اخراج شده است.

حامد کاظمی - کادر درمان

به گزارش خبرنگار رکنا، حذف و اخراج یکسری نیروهای سازمانی در کشور به بهانه گزینش و یا دلایل قضایی متقن طبیعی به نظر می رسد.با این حال ممکن است گاهی گزینش ها و دلایلی که برای اخراج افراد صادر می شود اولاً نامعلوم و ثانیاً غیر قابل پیگیری باشد. بهرحال حذف اعضای کادر درمان آن هم در وضعیتی که بیش از پیش نیاز به این افراد وجود دارد، می تواند جای سوال داشته باشد.

اخیراً یکی از تکنسین های اورژانس در استان گیلان ( حامد کاظمی ) به گفته خودش علی رغم نداشتن هیچ گونه سابقه خاص و مورد اخلاقی، از سوی علوم پزشکی این استان اخراج شده است.این تکنسین 36 ساله با دیپلم امدادگری وارد اورژانس گیلان شد. او چند دوره امدادگری دیده و سپس در دانشگاه رشت با تحصیلات فوریت های پزشکی کاردانی گرفت و پس از مدتی از شرکتی به قراردادی تغییر وضعیت داد و در این سال ها از باز هم از طرف علوم پزشکی گیلان مرد گزینش قرار گرفته است.

حامد کاظمی - کادر درمان

در گفت و گوی خبرنگار رکنا با حامد کاظمی -این تکنسین اورژانس در گیلان - او ابراز داشت که تا کنون 3 بار در آزمون استخدامی سازمان سنجش پذیرفته شده است و با پشت سر گذاشتن تست های آمادگی جسمانی پس از گزینش های انجام شده و پاسخ به سوالات پرسش کننده در این گزینش ها پذیرفته نشد.

او اعلام کرد که مهمترین ایرادی که از او گرفته اند این بود که اعلام شد وی در دادگاه پرونده دارد، با این حال او می گوید سوء پیشینیه دارد و این موارد صحت ندارد. ظاهراً وی از فرزندان ایثارگران است و به همین دلیل با مراجعه به بنیاد شهید نامه ای را تهیه و برای علوم پزشکی استان گیلان می فرستد.

او از اینکه مجبور شده است بعد از 13 سال خدمت به انجام آزمایش اعتیاد اقدام کند ناراضی است، ابته جواب آزمایش او منفی بوده است. علاوه بر این می گوید که تا کنون هیچ شکایتی از سمت بیماران و همکارانش نسبت به او وارد نشده است. بعد از این که به دعوت رئیس اورژانس گیلان به دفتر او رفته بود، رئیس اورژانس اعلام کرد که از طرف گزینش علوم پزشکی نامه فرستاده شده است که این فرد واجد شرایط عمومی نیست و باید از کار کردن منع شود.

او از مهلت اعتراض قانونی اش گفت که نمی داند به چه کسی و کجا شکایت کند؟ همچنین معترض است که دلایل اخراجش را نمی داند. او شرایط عمومی را نمی داند، همچنین عنوان می کند که به او گفته اند با همسرش درگیری دارد و ممکن است دلیل واجد شرایط عمومی نبودن او همین باشد. بنا به گفته این تکنسین، رئیس اورژانس و حراست اورژانس از او راضی هستند، همچنین او به حضور معاون سیاسی استاندار، نمایندگان مجلس و رئیس شورای شهر رشت رفته است اما نتیجه خاصی نگرفته است.

بنا به تحقیقات این تکنسین 36 ساله، اعلام شده است که دلیل اصلی اخراج او از کار انفصال از خدمت اش از سوی دادگاه است و سوال اینجاست که چگونه می شود کسی که سوء پیشینه کیفری ندارد اما انفصال از خدمت شده است؟

حامد کاظمی - کادر درمان

او اعلام کرده است که نسبت به این موضوع شکایت کرده و شکایتش تایید شده اما تا هنگامی که پرونده اش به دیوان عدالت اداری برسد، ممکن است بیش از یک سال طول بکشد.

بنابراین باید منتظر ماند که تکلیف این جوان 36 ساله و سایر افرادی که با این روش ها اخراج می شوند در نهایت چه می شود و آیا ممکن است شیوه گزینش در برخی سازمان ها و نهاد های کشورمان با تغییر و تحول روبرو شود یا خیر؟

آیا این خبر مفید بود؟