بیانیه جمعی از فعالان اجتماعی حوزه افراد دارای معلولیت در حمایت از  مسعود پزشکیان و مطالبات آنها

به گزارش رکنا، جمعی از فعالان اجتماعی حوزه افراد دارای معلولیت در حمایت از  مسعود پزشکیان   بیانیه ای صادر کرده و مطالبات خود را از ایشان مطرح کردند. در متن این بیانیه آمده است:

به نام خداوند جان و خرد

ما جمعی از فعالان اجتماعی حوزه افراد دارای معلولیت، طی سال‌های گذشته هر روز خسته‌تر و ناامیدتر از دیده شدن و شنیده شدن توسط مسئولین گشته‌ایم.

ما جمعی از فعالان اجتماعی حوزه افراد دارای معلولیت مانند اکثریت مردم شریف ایران، به سختی می‌توانستیم باور کنیم که فردی از واژ‌ه‌ی «فرد دارای معلولیت»، نه به عنوان شعار یا در قالب نگاه حمایتی و امدادی، بلکه صادقانه، به دور از شعار و مبتنی بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این قشر باور داشته باشد.

امروز اما، مبتنی بر ارزیابی‌هایمان از صراحت گفتار و تعهدات جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان در حمایت و شنیدن مطالبات گروه‌های دیده و شنیده نشده در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها، باور داریم که ایشان افراد دارای معلولیت را به خوبی می‌بینند و می‌شنوند.

ما معتقدیم انتشار مانیفست آقای دکتر مسعود پزشکیان در خصوص افراد دارای معلولیت که با همکاری و مشارکت جامعه افراد دارای معلولیت تدوین گردید و هم چنین تعهد ایشان در قالب فیلم های منتشر شده بر اهتمام شخص ایشان و کابینه آینده‌شان بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان، رفع تبعیض و نابرابری‌های اجتماعی، ایجاد فرصت‌های برابر و مشارکت فعال تمامی افراد دارای معلولیت تاکید داشت، چشم انداز امیدبخشی را پیش چشم همه ما قرار داد.

در همین راستا، ما فعالان اجتماعی حوزه افراد دارای معلولیت با اعتماد به گفتار صادقانه و رفتار انسان دوستانه جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان، حمایت خود را از ایشان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌داریم.

بدیهی است انتظار داریم پس از کسب اکثریت آرا و حضور در جایگاه ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران، ضمن بهره‌گیری از ظرفیت تخصصی افراد دارای معلولیت در تمامی سطوح تصمیم سازی، تصمیم گیری، برنامه‌ریزی، اجرایی و نظارت بر اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها، کابینه خود را در برابر مطالبات این گروه جمعیتی مهم و پر استعداد پاسخگو‌ فرمایید.‌

امضاء کنندگان:

زهرا نژادبهرام

شهرام مبصر

محمدرضا دشتی

سهیل معینی

علی صابری

علی‌اکبر جمالی

مجید بهروزی‌نیا

ناهید کلوشانی

علی کرمی‌کبیر

فرزاد سلیمی‌طاری

محمود کاری

محمداسمعیل شیخ‌قرآیی

پوراندخت بنیادی

محبوبه خلوق

میثم جعفری - لنگرود

دکتر فاطمه طاهرپور (عضو هیأت علمی دانشگاه)

مهناز کاظمی

ناهید یارمحمدی

منصور حیدری

ماشاالله بخردی - کاشان

طاهره رعدی

امین معینی

احمدعلی بیگ‌محمدلو

شیرین اعتصامی‌اصل

اسماعیل محمدیانی‌نسب

علی مقداری

مهدی قبادی

امیرحسین آقایی

سهند سلیمانی

ملینا پیرنظری

ساناز سلیمی

زینب نصیری

مهدی صادقی

اعظم ده‌صوفیانی (پژوهشگر مطالعات فرهنگی و ارتباطات)

 

کدخبر: 1015090 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟