آب و هوای ایران در آخر هفته! / هشدار برای رعد و برق

به گزارش رکنا،‌ بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده آسمانی صاف و جو پایداری در اکثر مناطق کشور حاکم است و روند کُند تدریجی افزایش دما برای بیشتر مناطق کشور پیش بینی شده است.

امروز در برخی مناطق استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده باران و در برخی مناطق اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان،‌ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق از شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

همچنین در نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و منطقه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا پنجشنبه 20 خرداد 1400 در برخی مناطق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش‌های خفیف روی می‌دهد. طی روزهای پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی شده است.

همچنین از امروز تا 5 روز آینده در برخی مناطق نوار شرقی کشور و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. طی سه روز آینده در مناطقی از ایلام،‌ خوزستان و بوشهر وزش باد شدید پیش بینی شده که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک و غبارآلود شدن هوا می‌شود. از امروز تا شنبه هفته آینده خلیج‌فارس و شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟