رکورد تاریخی مصرف برق شکسته شد

براساس اعلام وزارت نیرو ، ظرفیت اسمی تولید برق کشور حدود 86 هزار مگاوات است.

به گزارش رکنا، بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ، در روز 11 خرداد رکورد جدیدی در مصرف برق کشور به ثبت رسید که تا امروز این میزان مصرف برق در ایران بی سابقه بوده است.

در حالی که هر ساله در میانه تابستان (تیر و مرداد) انتظار ثبت رکوردهای جدید در مصرف برق کشور وجود دارد، این بار در بهار رکورد تاریخی مصرف برق که مربوط به تابستان سال گذشته بود، شکسته شد.

ساعت 12 و 40 دقیقه روز یازدهم خردادماه 1400، مصرف لحظه ای برق کشور برای اولین بار از مرز 59 هزار مگاوات گذشت و به میزان 59 هزار و 76 مگاوات ثبت شد.

همچنین روز گذشته، پیک لحظه‌ای مصرف برق به میزان 58 هزار و 563 مگاوات در ساعت 12 و 50 دقیقه به ثبت رسید.

تا پیش از این، بیشترین میزان مصرف برق در تابستان سال گذشته در روز سی و یکم تیرماه به میزان 58 هزار و 254 مگاوات به ثبت رسیده بود.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: با ثبت این میزان، پیک نیاز مصرف سال گذشته پشت سرگذاشته شد که نشانگر رشد شدید نیاز مصرف برق در کشور است در حالی که هنوز به روزهای گرم تیر و مرداد نرسیده ایم.

وی افزود: این درحالی است که روزهای گذشته برنامه های مدیریت بار نیز به اجرا در آمده بود و یکی از تفاوت آن با سال گذشته نیز در این است که سال گذشته در چنین روزی هنوز بسیاری از ظرفیت های مدیریت بار به اجرا در نیامده بود.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟