وزیر بهداشت: بخشی از بودجه نظام سلامت برای تندرستی دانش‌آموزان هزینه شود

شیوع کرونا در کشورمان مدتی بود که وارد موج چهارم شده بود.

به گزارش رکنا، سعید نمکی روز یکشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت خانه های آموزش و پرورش،  بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان در سالن فارسی باشگاه انقلاب افزود: توسعه آینده یک کشور به دانش آموزان در نیمکت مدارس بستگی دارد.

 وی ادامه داد: حتی از بودجه نظام سلامت باید برای تندرستی دانش آموزان هزینه کرد تا نسلی سرشار از نشاط و سلامتی پرورش یابد.

تغییر شیوه زندگی از مدرسه از آغاز شود

وزیر بهداشت یادآور شد:  مدرسه مناسب ترین مقطع در تاثیر و تغییر شیوه زندگی است. البته نه فقط برای مبارزه با چاقی بلکه بهترین عرصه در مهار رفتارهای نابهنجار و تغییر زندگی محسوب می‌شود. تغییر شیوه زندگی باید از مدرسه آغاز شود.

نمکی اظهار داشت:  نسلی را تحویل می گیریم که زودتر به دیابت و بیماری های قلبی دچار می شوند. وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد؛ چرا که تحول در این راستا نیازمند اقدامات بین بخشی با سایر نهادهاست. 

نمکی افزود: امروز همه دنیا از کرونا آموخته اند که مرگ و میرها در این بیماری به دلیل سنین بالا تا بیماری زمینه‌ای صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: ۹۷ هزار مرگ ناشی از کرونا به دلیل پرفشاری خون صورت گرفته است. البته بخش قابل توجهی از مرگ و میرها به دلیل چاقی و اضافه وزن بود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در بین کودکان و نوجوانان مبتلا به کرونا چاق ها یا مبتلایان به بیماری مادرزادی بیشتر از سایرین فوت کردند. براین اساس می توان گفت اولین مرگ کودک مبتلا در کشور در جزیره قشم  برای کودک ۹ ساله به دلیل چاقی بود.

۲ مرحله واکسیناسیون در دستور کار است

نمکی ادامه داد:  ۲ مرحله واکسیناسیون در دستور کار قرار دارد. در مرحله نخست تزریق، هدف کاهش مرگ و میر و در مرحله دوم هدف قطع زنجیره بیماری کووید 19 است.

آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک و اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)" امروز با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش؛ مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و سید رضا صالح امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟