کرونا جان ۳۵۱ ایرانی دیگر را هم گرفت / بیش از صد هزار واکسن در 24 ساعت گذشته تزریق شد

دکتر سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان ، جانباختگان و بهبودیافتگان از کرونا را تا امروز بیستم اردیبهشت ماه د ر ایران اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه  تا کنون یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۷۰۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۹۰ هزار و ۳۴۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۴۸ دُز رسید گفت:  از دیروز تا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۱۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

دکتر لاری تاکید داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۵ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۱۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 پنج هزار و ۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 تا کنون ۱۷ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 در حال حاضر ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، در 24 ساعت گذشته مجموعا 104 هزار و 637 دز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل دزهای تزریق شده واکسن کرونا درایران به یک میلیون و 760 هزار و 48 دز رسید.

گفتنی است ، تاکنون 290 هزار و 347 نفر در ایران هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و این معادل 0.34 صدم جمعیت ایران است و یک میلیون و 469 هزار و 701 نفر  تاکنون حداقل یک دز واکسن کرونا را در ایران دریافت کرده اند که که معادل 1.73 درصد جمعیت ایران است.

 

آیا این خبر مفید بود؟