موانع وام ازدواج را به کمیسیون اصل 90 گزارش دهید

وام ازدواج امسال افزایش یافته است.

به گزارش رکنا، اخیرا معاون معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش در مصاحبه‌ای، ضمن تاکید بر اینکه در سال گذشته هنوز گروهی از متقاضیان وام ازدواج در سال گذشته در صف دریافت این وام قرار دارند، تاکید کرد که به این افراد وام 50 میلیون تومانی پرداخت خواهد شد و صرفا به افرادی که در سال جاری برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کنند، وام 70 و 100 میلیون تومانی پرداخت خواهد شد. فارغ از دلایل تشکیل صف وام ازدواج، این اقدام بانک ها برخلاف قانون بودجه 1400 و روال مرسوم در سال های گذشته است.

در همین راستا، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: اعطای وام ازدواج از جمله اقدامات بسیار خوبی است که در تسهیل و رفع موانع تشکیل کانون گرم خانواده است. کانونی که تاثیرگذاری زیادی بر جامعه دارد و می­تواند در بهبود شرایط جامعه، نقش خوبی را ایفا کند. در نتیجه، باید حمایت‌­های همه‌­جانبه برای کسی که وارد این عرصه می­شود، بصورت دقیق صورت پذیرد، چه خانواده دختر و چه خانواده پسر. سابقا این حمایت­ها در قالب تسهیلات قرض‌­الحسنه اعطا شده است و تا حد خوبی توانسته است در ایجاد کانون خانواده مؤثر واقع شود.

پژمانفر ضمن ابراز تاسف در خصوص عدم پرداخت وام ازدواج به برخی متقاضیان در سال 99 افزود: در این خصوص باید به نقش بانک مرکزی در خصوص اعطای وام‌­های قرض‌­الحسنه اشاره کرد. بنابر گزارش مرکز پژوهش‌­های مجلس، رسوبات حساب‌­های افراد مختلف و حساب­‌های جاری، بیش از مقداری است که برای اعطای وام ازدواج تخصیص داده شده است. متاسفانه در اعطای بخشی از این تسهیلات کوتاهی صورت گرفته است. این وظیفه بانک مرکزی است که به تخلفات بانک­ها در خصوص عدم اعطای این وام ورود کند. انتظار می­رود که بانک مرکزی بتواند این موضوع را مدیریت کند.

ایشان در پایان ضمن تاکید بر لزوم ورود بانک مرکزی به این مساله عنوان کرد: چنانچه بانک مرکزی قادر به مدیریت این مساله نباشد، کمیسیون اصل 90 مجلس در صورت دریافت شکایتی در این خصوص، به این مساله ورود خواهد کرد. مردم و فعالان این حوزه می­توانند با تنظیم شکایت در این خصوص و تحویل به کمیسیون اصل 90، این مساله را پیگیری کنند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟