وضعیت آب وهوا در 17 استان کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرده است که امروز وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ می دهد، اما فردا و جمعه کاهش 9 تا 12 درجه‌ای دما در این مناطق پیش بینی می شود. دریای خزر نیز از اواخر وقت فردا تا شنبه هفته آینده مواج خواهد بود.

به گزارش رکنا، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، غرب اصفهان، قزوین، البرز، مازندران، گیلان و خراسان شمالی بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است.

فردا پنجشنبه ضمن تقویت سامانه بارشی، بارش باران در دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی و استان‌های ذکر شده ادامه خواهد داشت. روز جمعه بخش‌های مرکزی فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از مرکز کشور، سواحل دریای خزر بارش پراکنده، وزش باد شدید و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده در شمال شرق، سواحل دریای خزر،برخی مناطق مرکزی، نیمه غربی استان‌های کرمان و یزد بارش پراکنده گاهی وزش شدید باد و رعدوبرق پیش بینی شده است. یکشنبه هفته آینده برای بخش‌هایی از کرمان، یزد و شمال سمنان بارش پیش بینی می‌شود.

امروز وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی شده و فردا و جمعه کاهش 9 تا 12 درجه‌ای دما در این مناطق روی می‌دهد. دریای خزر نیز از اواخر وقت فردا تا شنبه هفته آینده مواج خواهد بود.

سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای به شرح زیر نسبت به افزایش ارتفاع امواج در دریای خزر هشدار داد.

توصیف سامانه: افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: پیش از ظهر پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400

زمان پایان: صبح شنبه 4 اردیبهشت 1400

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج، یک تا یک و نیم متر

منطقه اثر:

پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400: دریای خزر، مناطق دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

جمعه 3 اردیبهشت 1400: دریای خزر، مناطق دور از ساحل و ساحلی گیلان، مازندران، گلستان.

شنبه 4 اردیبهشت 1400: دریای خزر، مناطق دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک و تورهای ماهیگیری.

توصیه: احتیاط در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟