نمکی: یک میلیون دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می شود/ تحریم مانع اصلی تامین واکسن
حجم ویدیو: 20.24M | مدت زمان ویدیو: 00:03:02

سعید نمکی با انتقاد از رویه ناعادلانه توزیع واکسن کرونا در دنیا عنوان کرد: امروزه ۸۵ درصد واکسن ها در تعداد محدود کشورها مصرف می شود. متاسفانه بر اثر تحریم های ظالمانه واکسن به سختی به ما می رسد.

به گزارش رکنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: واکسن کرونا یکی از بحث های جدی در دنیا است و ما در زمینه تولید واکسن گام های موثری برداشته ایم و می دانستیم که واکسن یک موضوع سیاسی است، ما ۱۶ میلیون دوز از طریق سهمیه سبد کوواکس واکسن خریداری کرده ایم و بعد از ماه ها توانستیم پول آن را انتقال دهیم. ما با کشور روسیه، هند و چین مذاکراتی در زمینه تامین واکسن انجام داده و به نتایج خوبی رسیدیم.

وی افزود: نشست امروز بیشتر جنبه سیاسی بود و ما معترض شیوه های توزیع کوواکس هستیم. بی عدالتی در مصرف و توزیع واکسن در دنیا وجود دارد و باید سازمان های بین المللی به آن رسیدگی کنند و امروزه ۸۵ درصد واکسن ها در تعداد محدود کشورها مصرف می شود. متاسفانه بر اثر تحریم های ظالمانه واکسن به سختی به ما می رسد. در حال حاضر در شش پلت فرم در زمینه تولید واکسن کارهای خوبی انجام داده ایم.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: یک میلیون دوز واکسن را با تاخیر دریافت کردیم و تا هفته آینده یک میلیون نفر در گروه های پزشکی، پیراپزشکی، دانشجویان پزشکی و پرستاری و تیم های علوم آزمایشگاهی در کنار بیماران صعب الاعلاج و پرخطر واکسن را دریافت خواهند کرد و برای انجام واکسیناسیون دانشگاه های علوم پزشکی فراخوان خواهند زد.

گفتنی است بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، تا روز گذشته مجموعا 516 هزار و 860 دوز واکسن کرونا در کشور توزیع شده است و وزیر بهداشت روز 27 فروردین وعده داده بود که تا پایان همین هفته این میزان به یک میلیون و 300 هزار دوز می رسد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟