ماندگارترین علایم کرونا / این 6 مورد به هیچکس رحم نمی کند

احتمال ابتلای شخص به علایم پایدار کرونا ، تا حد زیاد به سن، فاکتورهای ریسک و شدت آلودگی به ویروس بستگی دارد اما متخصصان توانسته‌اند الگویی از علایم را در افرادی که دچار عوارض پایدار کووید 19 می‌شوند، شناسایی کنند.

از دست دادن حس چشایی و بویایی

به گفته متخصصان، یکی از دلایل اصلی بروز این علامت، حمله همزمان ویروس به سلول‌های پشتیبان و سلول‌های چشایی و بویایی است که موجب تشدید آسیب می‌شود.

سردرد

مطالعات اخیر در انگلیس نشان داده که سردرد یکی از علایم اولیه عفونت است. هم اکنون سردرد و سرگیجه به عنوان عوارض عصبی ناشی از کووید ۱۹ شناخته می‌شود.

درد بدن

با این که تاکنون هیچ درمانی برای این مشکل شناسایی نشده ، مراقبت و تمرینات ورزشی مستمر که موجب افزایش چابکی می‌شود برای بهبود این وضعیت مفید است.

گیجی شدید

برای غلبه بر این وضعیت لازم است استراحت کافی داشته باشید و با فعالیت بیش از حد، خود را خسته نکنید، غذاهای سالم مصرف کنید، آب کافی به بدن برسانید و برای بازگشت به روال عادی زندگی عجله نکنید.

تنگی نفس

محققان دریافتند این وضعیت می‌تواند به بروز عوارض تنفسی مزمن مانند تنگی نفس و آسیب دیدگی کیسه‌های هوایی منجر شود. برای مقابله با این علامت و تنفس طبیعی، انجام تمرینات تنفسی مستمر و دسترسی دایمی به اکسیژن کاری ضروری است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟