لیست ساختمان های معروف ناایمن تهران / از سینما آزادی تا بیمارستان دی ! + عکس

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

ساختمان های ناایمن تهران شناسایی شده اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زلزله سال 96 ملارد که تهران را لرزاند اما این لیست را دوباره بر سرزبان ها انداخت و مدیریت شهری از تهیه لیستی بلند و بالا خبر دادند و باز ساختمان های ناایمن بودند که در صدر خبرها قرار گرفت.

انفجار کلینیک سینا نیز دوباره لیست ساختمان های ناایمن را از زیر خاک فراموشی بیرون کشید. انفجار کلینیک سینا و ساختمان پلاسکو علاوه بر خسارات مالی تلفات جانی نیز در پی داشت و ایران و تهران را سیاه پوش شهروندانش کرد.

به گفته مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی؛ ۱۲۰ساختمان در پایتخت شبیه پلاسکو در تهران وجود دارد. از سوی دیگر زهرا صدراعظم، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست، و خدمات شهری شورای شهر تهران از شناسایی 7300 ساختمان ناایمن در شهر تهران خبر داد و زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز در واکنش به انفجار کلینیک سینا اعلام کرد:"۳۵۰ ساختمان ناایمن در پایتخت شناسایی شده است."

ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اما واکنش متفاوت تری به انفجار کلینیک سینا نشان داده و اعلام کرد: "آتش نشانی حدود 30هزار مکان ناایمن را شناسایی کرده است. بهترین راه حل ایمن سازی ساختمان های پرخطر این است که مردم آن ساختمان را نخرند یا وارد آن ساختمان ها نشوند. 200 ساختمان پزشکان، درمانگاه ها و بیمارستانی ناایمن است." او در تاریخ 12 مهرماه قول داده بود که به زودی و بدون رودربایستی لیست ساختمان های ناایمن را منتشر خواهد کرد. درست است که لیست ساختمان های ناایمن شهر تهران محرمانه نبود اما مدیریت شهری پایتخت از انتشار آن ابا داشت و فقط در حد شعار از این لیست استفاده کرد و این لیست همچنان در پستوی شورای شهر، شهرداری و سازمان آتش نشانی ماند و مردم از شرایط ساختمان هایی که به آن مراجعه می کردند اطلاعاتی نداشتند.

اما لیست بخشی از ساختمان های ناایمن شهر تهران به شرح زیر است:

ساختمان های ناایمن تهران 1

ساختمان های ناایمن تهران 2

ساختمان های ناایمن تهران 3

ساختمان های ناایمن تهران 4

ساختمان های ناایمن تهران 5

ساختمان های ناایمن تهران 6

ساختمان های ناایمن تهران 7

ساختمان های ناایمن تهران 8

ساختمان های ناایمن تهران 9

ساختمان های ناایمن تهران 10

ساختمان های ناایمن تهران 11

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟