بارش برف شدید در شرق لرستان + عکس

بارش برف در لرستان موجب سفید پوش شدن شرق این استان شده است.

به گزارش رکنا، بارش سنگین برف با کولاک شدید دیروز، برخی از روستاهای شرق استان لرستان را در برف مدفون کرده است.

برف در لرستان

گفتنی است، ساکنان اردبیل نیز که روز گذشته به خاطر نفوذ پشته ارتفاعی واقع در جلوی ناوه و وزش باد گرمیج ، دمای ۳۵ درجه بالای صفر را در ظهر تجربه کردند از عصر شنبه با تغییر ناگهانی جانب وزش باد به شمال شرق شاهد استقرار هوای سرد با دمای ۱۲ درجه شده‌اند.

رفته رفته با عمیق‌تر شدن این کم‌ارتفاع جوی بر سرمای هوا در منطقه افزوده شده و بارش‌ها از بلندی‌های شرقی منطقه اردبیل منتهی به گیلان آغاز و به تدریج به مرکز این استان نیز کشیده می‌شود.

مدیریت بحران اردبیل با توجه به دگرگونی‌های جوی و اطلاعیه هواشناسی از ساکنان این استان خواسته که موارد ایمنی مانند خودداری از قرارگیری در مسیرهای سیل‌خیز و بستر و حاشیه رودخانه‌ها و فضاهای باز و کوهپایه‌ها به خاطر دوری از خطرهای احتمالی سیلاب و رعدوبرق و تگرگ، کنترل دمای اماکن عمومی و مرغداری‌ها و گلخانه باتوجه به در پیش بودن هوای سرد و خودداری از کوهنوردی، احتیاط در رانندگی در جاده‌های مه‌آلود و خیس و مواردی از این قبیل را رعایت کنند.

در شامگاه شنبه آسمان اردبیل تمام ابری با وزش باد با بیشینه سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت و در بعضی نقاط مه‌آلود است.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی از هوایی بسیار متغیر برخوردار است. در بعضی از سال‌های استثنایی در اواسط و یا اواخر مهر هوای سرد و برفی در این شهرستان حاکم می‌شود.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟