کرونا انگلیسی کل جهان را تهدید می کند

کرونا انگلیسی هم اکنون کشور انگلیس را فراگرفته و به گفته پروفسور شارون پیکاک ممکن است در آینده این ویروس کل دنیا را در بر گیرد.

به گزارش رکنا، پروفسور "شارون پیکاک" می گوید: این گونه جدید ویروس، هم اکنون انگلیس را در بر گرفته و به احتمال زیاد جهان را هم در بر خواهد گرفت.

گونه کنت (انگلیسی) ویروس کرونا تا حالا در بیش از ۵۰ کشور دیده شده است.

این ویروس جهش یافته کرونا اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۲۰ در جنوب شرقی انگلیس شناسایی شد و شیوع سریع آن در ماه‌های بعدی باعث شد این کشور محدودیت‌های تازه‌ای را اعمال کند.

پروفسور پیکاک، مدیر اجرایی کنسرسیوم ژنومیک کووید-۱۹ انگلیس، گفت: آنچه در حال حاضر واقعا ما را تحت تاثیر قرار داده، سرعت انتقال این نوع از ویروس کرونا است.

او گفت: وقتی ما این ویروس را کاملا تحت کنترل بگیریم و یا این که این ویروس خود را طوری جهش دهد که باعث بیماری شدید نشود آن وقت می‌توانیم دیگر نگران آن نباشیم. اما من فکر می‌کنم که کار بر روی آن حداقل تا ۱۰ سال دیگر هم طول می‌کشد.

همچنین واکسن‌های فعلی برای مقابله با نمونه‌های قبلی ویروس کرونا طراحی شده‌اند اما دانشمندان معتقدند که این واکسن‌ها هنوز هم می‌توانند علیه نمونه‌های تازه ویروس کرونا عمل کند اگر چه ممکن است عملکردشان کاملا مانند تاثیرشان در غلبه بر ویروس‌های اولیه کرونا نباشند.

گفتنی است بریتانیا با بیش از ۳ میلیون و ۹۹۸ هزار مبتلا، رتبه پنجم موارد ابتلا در میان کشورهای جهان را دارد که از این تعداد، بیش از ۱۱۵ هزار نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟