کرونا در ایران چه زمانی پایان می گیرد ؟ + فیلم
حجم ویدیو: 2.56M | مدت زمان ویدیو: 00:01:20

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در خصوص پایان کرونا در ایران اعلام کرد باید درصد از مردم واکسن کرونا بزنند.

علیرضا رئیسی ، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد : زنجیره بیماری کرونا زمانی قطع می‌شود که حدود 70  درصد از مردم ایمن شوند.

به گزارش رکنا ، رئیسی اعلام کرد : باید 66 درصد به طور دقیق از نظر آمار جهانی و حدود 70 درصد جامعه در برابر کرونا ویروس ایمن شود. ما ایمنی فردی نداریم و باید ایمنی جمعی ایجاد شود.

او در ادامه گفت : باید بیش از 50 میلیون نفر در کشور واکسن زده باشند تا بگوییم به طور قاطع ایمنی در برابر کرونا در کشورمان ایجاد شده است.

طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا 2 مرحله هدف گذاری در واکسیناسیون در دنیا وجود دارد. اگر بخواهیم بگوییم در دنیا پاندمی کرونا تمام می شود یعنی 5 میلیارد نفر باید واکسن کرونا بزنند در حالی که ظرفیت تولید واکسن در یک سال اصلا این مقدار نیست؛ چرا که باید 10 میلیارد دوز واکسن افراد بزنند زیرا دو دوزی است واکسن کرونا و این اتفاق قطعا تا آخر سال 2021 عملی نمی شود.

واکسیناسیون کرونایی 45 میلیون نفر تا آبان 1400

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: قول می‌دهیم تا آبان ۱۴۰۰ به همه ۴۵ میلیون جامعه هدف خود واکسن کرونا بزنیم.

رئیسی افزود: برای ایمنی جمعی در کشور باید ۶۰ تا ۶۵ درصد جامعه یعنی حدود ۴۵ میلیون نفر در کشور واکسن زده باشند که امید داریم تا آبان سال آینده به این هدف برسیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟