رئیس جمهور به دنبال احیاء تالاب گاوخونی

تالاب گاوخونی در استان اصفهان چندوقتی است با بی آبی مواجه است و یکی از مطالبات مردم اصفهان از رئیس جمهوری احیاء این تالاب بود.

به گزارش رکنا، موضوع تأمین آب استان اصفهان و جریان دائمی زاینده‌رود، همواره یکی از مطالبات مردمی دیار نصف‌جهان بوده است، کشاورزان خواستار تأمین حق آبه خود هستند و از طرف دیگر خشکی زاینده‌رود، خشکی تالاب گاوخونی را به همراه داشته که تبعات زیست محیطی جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.

این مطالبات به دفعات و از راه‌های مختلف مورد پیگیری قرارگرفته است، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز ۱۳ بهمن و به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی به مطالبات مردم اصفهان در این زمینه شد.

در بخشی از این نامه تأکید شده بود: اینک در آستانه سیزدهم بهمن سالروز جهانی تالاب‌ها از جنابعالی مصرانه تقاضامندم دستور فرمایید تالاب گاوخونی که از اهمیت بالایی در مباحث زیست محیطی اصفهان برخوردار است، متناسب با مفاد کنوانسیون بین‌المللی رامسر به ویژه در راستای حفاظت و بهره‌برداری معقول از تالاب‌ها موردد توجه قرار گیرد و اصل حفاظت از این تالاب و اعلان این منطقه به عنوان منطقه‌ای حفاظت شده با سرعت انجام پذیرد تا در نتیجه این اقدام، بتوانیم حد بالاتری از رسیدگی به تالاب گاوخونی و مباحث زیست محیطی مرتبط با آن را شاهد باشیم.

در پی این درخواست نماینده مردم اصفهان، محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بررسی و اقدام لازم در خصوص اعلام تالاب گاوخونی به عنوان منطقه حفاظت شده و رسیدگی همه جانبه به زاینده‌رود و تالاب گاوخونی را خواستار شد./فارس  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟