زمان  آغاز واکسیناسیون کرونا

وزیر بهداشت - امروز اول بهمن ماه سال 99  اعلام کرد که  تست واکسن ایرانی مراحل خود را در مجموعه برکت به خوبی سپری کرد. واکسن کرونای رازی نیز تست بالینی دریافت کرده و هفته آینده از اولین فاز تست انسانی واکسن رازی رونمایی می‌کنیم.

زمان آغاز واکسیناسیون کرونا مشخص شد

به گزارش رکنا ، وی تاکید داشت : واکسن تولید مشترک با کوبا به نام انیستیتو پاستور در این کشور در حال گذارندن تست‌ها است و مرحله سوم تست این واکسن در کشور ایران آغاز خواهیم کرد و در اواسط بهار آن را خواهیم داشت. امیدواریم تا قبل از 22 بهمن اولین گروه های هدف که در لیست اولویت قرار گرفته اند را واکسینه کنیم. اما تا واکسن مطمئن و بی خطر ترین واکسن را شناسایی نکنیم واکسنی وارد کشور نمی کنیم. شبانه روز در تلاش هستیم و رصد می کنیم و در مرحله عقد قرارداد هستیم. ضمن آن که واکسن کواکس هم از اول فوریه در کشورهای هدف من جمله ایران توزیع خواهد شد. ما منتظر سهمیه 16میلیون و 800هزار دوز واکسن کواکس و تولید داخل نمی مانیم چرا که باید گروه های هدف ما واکسینه شوند.

سعید نمکی گلایه کرده و تاکید کرد: دستاورد بسیار بزرگ و عظیم ملی را در تاریخ باید قضاوت کرد. در کشوری که اقتصادش متاثر از تحریم هاست و کادر درمانش یکسال بدون درنگ مقابل کرونا ایستادند مرگ دو رقمی در مقابل مرگ های انبوه دنیا دستاورد کمی نیست. کاهش یک مرگ در جمهوری اسلامی ایران معادل این است که در یک کشور با زیرساخت های مجهز از 1000 مرگ جلوگیری کرده اید. متاسفانه این دستاورد ذیقیمت عظیم ملی را با سفرها، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها به قربانگاه و مسلخ می برند. این به شدت مایه دلشکستگی است همکاران من در حوزه سلامت است. مراقبت کنیم وضع از این بدتر نشود.

وزیر بهداشت افزود: امروز 10 نقطه قرمز و 12 منطقه نارنجی در استان مازندارن داریم. در کل کشور 10 شهر قرمز 23 ، نارنجی 164، شهر زرد و 51 شهر آبی داریمبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟