9 میلیون دوز واکسن کرونا در چین تزریق شد

 به نقل از روزنامه خلق چین ، به گفته زنگ ییژین، معاون ریاست کمیسیون بهداشت ملی از زمان آغاز رسمی تزریق واکسن کرونا در 15 دسامبر نزدیک به 7.5 میلیون دوز واکسن در سراسر کشور توزیع شد. کارکنان بخش لجستیک، بازرسان بخش گمرک، پرسنل بخش بهداشت و کارکنان دولت در بخش خدمات عمومی و افرادی که به خارج از کشور سفر می کنند در بین دریافت کنندگان واکسن هستند.

به گزارش رکنا، بیش از 1.6 میلیون نفر از گروه های پرریسک پیشتر واکسن دریافت کرده بودند. به گفته زنگ واکسیناسیون ایمنی واکسن تولید چین را ثابت کرده است.

چین اعلام کرده که واکسن کرونا را براساس زمانبندی از پیش تعیین شده و به طور منظم در اختیار عموم مردم قرار خواهد داد. این کشور اخیرا مجوز بازاریابی مشروط برای واکسن ساخت شرکت سینوفارم را صادر کرد.

از سوی دیگر مقامات دولتی چین امروز (شنبه) اعلام کردند که به محض اینکه واکسن کرونا در اختیار عموم مردم این کشور قرار گیرد، تزریق آن به صورت رایگان انجام خواهد شد.

ژنگ ژونگ وی، یکی از مقامات کمیسیون بهداشت ملی چین گفت درحالیکه تولید و انتقال واکسن هزینه بر خواهد بود، دولت می تواند واکسن های تولیدی را بدون هزینه در اختیار مردم قرار دهد.

ژنگ در کنفرانس خبری خود در پکن گفت: مردم ما نیازی به پرداخت هیچ پولی برای واکسن ندارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟