شهرهای درگیر کرونای انگلیسی

 با شیوع کرونا نوع جهت در انگلیسی که نام کرونای انگلیسی را هم به خود گرفت همه کشورها به تکاپو افتادند تا مانع ورود این نوع جهش یافته ویروس به کشورشان شوند.

به گزارش رکنا ، کرونای انگلیسی سرعت ابتلای بالاتر از کرونا چینی دارد ولی راه درمان آن یکسان است و طبق بیان پزشکان ، واکسن های موجود می تواند روی آن اثر داشته باشد و راه های درمانی موجود نیز برای نجات از این کرونای جهش یافته موثر است.

وزیر بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد که یک مورد کرونای انگلیسی در ایران دیده شده است که فرد مبتلا به سرعت خود را قرنطینه کرده و خانواده او تا امروز 17 دی ماه به این نوع جدید کرونا مبتلا نشده اند.

طبق خبرهای این فرد ساکن کردستان است.

گفتنی است ،طی روز گذشته یک فایل صوتی در شبکه های اجتماعی استان کردستان دست به دست می شود که حکایت از ورود کرونای انگلیسی به کردستان دارد.

این فایل صوتی که با صدای خانمی که به زبان کردی صحبت می کند به هموطنان و شهروندان مناطق کردنشین به ویژه شهر سنندج هشدار می دهد که پروتکل ها را بیش از پیش رعایت کنند.

در این فایل گفته شده که، یک دکتر سنندجی طی سفری که هفته گذشته به انگلیس داشته در برگشت به کرونای جهش یافته که در انگلیس و برخی کشورهای دیگر مشاهده شده مبتلا شده است و اکنون در بیمارستان توحید سنندج بستری شده است.

در این فایل صوتی آمده است که وزارت بهداشت به طور جدی برای پیدا کردن راننده و سایر افرادی که با این دکتر در ارتباط بوده اند پیگیر است.

همچنین به هموطنان هشدار داده شده است که پروتکل های بهداشتی و قرنطینه 20 روزه را تا اطلاع ثانوی جدی بگیرند.

خبرنگاران طی تماسی با علوم پزشکی استان کردستان صحت ماجرا را جویا شده که در پی آن دکتر آرزو فلاحی، سخنگوی علوم پزشکی استان این ماجرا را تایید کرده و گفته که این پزشک کردستانی اکنون به دلیل داشتن علایم کرونای جهش یافته در بیمارستان بستری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟