وزیر بهداشت : تاکنون ردپایی از ویروس کرونای انگلیسی در کشور مشاهده نشده است

به گزارش رکنا ؛ آقای دکتر سعید نمکی پس از جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در خصوص ویروس جدید که در انگلیس مشاهده شده، به محض اطلاع از این مورد و برغم اینکه انگلیس آن را حدود دو ماه با تاخیر اعلام کرد اما بلافاصله پروازها به مقصد انگلیس و بالعکس ممنوع شد.

وزیر بهداش خاطرنشان کرد: مسافرانی که با واسطه خطوط هوایی از انگلیس بیایند نیز رصد می شوند و همه مسافران ورودی از کشورهای اروپایی ، علاوه بر برگه منفی آزمایش PCR کرونا که باید همراه داشته باشند، در فرودگاه دوباره آزمایش و در قرنطینه نگاه داشته می شوند.

آقای نمکی اضافه کرد: فهرست مسافران را نیز که در دو هفته گذشته از انگلیس وارد کشور شدند داریم و رصد می کنیم و تا کنون رد پای ویروس انگلیسی را در کشور مشاهده نکرده ایم و اگر مشاهده شد اطلاع رسانی می کنیم.

کاهش آمار کرونا با اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به نتایج مثبت اجرای طرح ملی شهید سلیمانی گفت: خوشبختانه با همکاری همکاران ما در سراسر کشور و همدلی و وفاق با سازمان بسیج و کمک بی بدیل مردم، با اجرای طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی، به آمار بسیار پایین تر از قبل رسیدیم.

دکتر نمکی افزود: با اجرای این طرح ، حداقل 50 درصد کاهش مرگ و میرهای ویروس کرونا کاهش یافته است و شهرهای قرمز ( 160 نقطه ) نیز دیگر نداریم و این حاصل همدلی مردم و همه دستگاههای از جمله وزارتخانه های کشور ، راه و شهرسازی ، ارتباطات ، ارشاد ، نیروهای مسلح ، ناجا ، بسیح ، هلال احمر و ... بود.

نشست خبری برگزار می کنم

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت واکسن کرونای تولید داخل و مسایل مرتبط با این موضوع ، ‌گفت: در خصوص واکسن کرونا نشست خبری برگزار خواهم کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟