شاید باران و برف بوی نامطبوع تهران را از بین ببرد !

به گزارش رکنا، مجید فراهانی در مورد بازگشت بوی نامطبوع تهران گفت: متاسفانه این سومین سال پیاپی هست که بوی بد تهران در مناطق مختلفی از تهران استشمام می شود، سال گذشته نیز دقیقا در آذر ماه "بویی نامطبوع" سه روز پیاپی بخش‌هایی از شهر تهران را فرا گرفت.

وی با بیان اینکه دی ماه سال ۹۸ نیز برای چندین ماه تهران درگیر بوی نامطبوع بود و همچنین رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دولت دستور دادند تا بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام تا پایان کار دولت دوازدهم یعنی سال ۱۴۰۰ رفع شود، گفت: حالا این سومین سال پیاپی هست که باز همان بو و این بار در مناطقی کم و بیش مشابه، مشام شهروندان را آزار می‌دهد و احتمالا باز هم در روزهای آتی تکرار خواهد شد مگر آنکه باران و برف به داد برسد.

فراهانی با تاکید بر اینکه البته بر اساس آنچه در رسانه ها منتشر شده ظاهرا موضوع در دولت مورد پیگیری قرار گرفته است و دولت برای این امر در قالب یک ردیف بودجه ذیل «جدول برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه» پیش بینی کرده است،گفت: با توجه به پیش بینی منابع برای رفع این مساله در بودجه دولت ما در بودجه شهرداری تهران اعتباری پیش بینی نکرده ایم و هنوز در شورا برای اختصاص ردیف بودجه به بوی تهران در سال آینده تصمیمی گرفته نشده است چرا که احتمالا شهرداری در لایحه بودجه 1400 به این موضوع توجه می کند.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: البته برابر بررسی های انجام گرفته و آخرین گزارشاتی که اینجانب از کارشناسان و واحدهای مسئول در شهرداری دریافت کرده ام منشاء این بوی بد به وجود اکسید وترکیبات گوگرد در هوا باز میگردد که این ترکیبات هم می تواند دو منشاء عمده داشته باشد که عبارتند از بوی فاضلاب و بخارات ناشی از فاضلاب و یا بخارات و آلایندگی ناشی از مصرف سوخت مازوت در نیروگاههای برق و... که عمده ترین عوامل افزایش گوگرد موجود در هوای تهران و استشمام بوی بد می شوند، اما با توجه به شرایط خاص تهران می بایست هرچه سریعتر منشا بوی نامطبوع شناسایی شود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

کدخبر: 635836 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟