چند ساعت بعد از یک بیمار کرونایی می توانیم وارد حمام و دستشویی شویم؟

کرونا/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، وحشت ابتلا به کرونا و سرعت انتقال آن سوالات بسیاری را برای آنها که یک بیماری کرونایی در خانه داشتند به وجود آورد. از سوی دیگر به دلیل فرهنگ حاکم بر جامعه بسیاری حاضر نشدند که بیماران خود را برای دو هفته به نقاهتگاه ها بفرستند و از بیماران خودشان در خانه نگهداری کردند. یکی از خبرها این بود که کووید-19 از طریق توالت انتقال می یابد.

مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در پاسخ به این سوال که خانواده هایی که بیمار کرونایی در خانه دارند چند ساعت پس از استفاده بیمارشان می توانند از حمام یا توالت استفاده کنند؟ به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: در صورت امکان اگر در یک واحد مسکونی دو حمام و توالت وجود داشته باشد، یکی را به بیمار کرونایی اختصاص دهند و دیگری را برای بقیه اعضای خانواده.

استفاده از وایتکس رقیق شده برای ضد عفونی توالت و حمام

وی با اشاره به این که اکثر خانه ها یک توالت یا حمام وجود دارد، تاکید کرد: در صورتی که یک توالت و حمام در خانه وجود دارد باید به محض استفاده بیمار کرونایی با استفاده از وایتکس رقیق شده با آب توالت یا حمام را ضد عفونی کرده و سپس بقیه خانواده از آن استفاده کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟