مردم هرگونه علایم شبیه آنفلوآنزا را ابتلا به کرونا تلقی کنند

به گزارش رکنا ، دکتر فرزین رضاعی روز یکشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی کردستان اظهار داشت: هنوز هیچ موردی از ابتلای به آنفلوآنزا در استان گزارش نشده است.

وی افزود: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، احتمالا آنفلوآنزا در بهمن و اسفند شیوع پیدا خواهد کرد، البته کنترل این اپیدمی بسیار راحت‌تر از کرونا است.

رضاعی با بیان اینکه عدم بستری و درمان به موقع در پیشرفت بیماری کووید۱۹ بسیار تاثیرگذار است، اضافه کرد: هر کسی علائم تنفسی شیبیه به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا داشت حتما باید به پزشکان مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به جهش ویروس کرونا اشاره کرد و یادآور شد: واقعیت این است که سرایت این ویروس ۹ برابر و شدت آن نیز احتمالا بیشتر از قبل شده است.

دکتر رضاعی با بیان اینکه بسیاری از مبتلایان به کرونا دیر به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کنند، یادآور شد: وقتی افراد یک هفته با تاخیر مراجعه می‌کنند رفتن آنان به سمت نقاهتگاه و هتل، کاری بیهوده است برای اینکه خانواده‌هایشان نیز در همان مدت مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد این افراد خانواده را آلوده کرده‌اند، تاکید کرد: در پیک قبلی تاکید داشتیم افراد مشکوک تا بیماری‌شان شدید نشده به مراکز درمانی مراجعه نکنند اما در پیک جدید برعکس است و مردم در صورت داشتن هر نوع علائمی باید فورا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۵۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۳ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟